Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

2.04.2015

Nowenna do Bożego Miłosierdzia  +
   Do każdego, kto zawita na tę stronę.

    Jedna z Osób z naszej modlitewnej wspólnoty…  imienia nie podaję, gdyż myślę, że nie życzyłaby sobie, nadesłała propozycję naszej modlitwy Nowenną do Bożego Miłosierdzia.
   Dziękujemy za ten wyraz zaangażowania naszej Siostrze, i razem z Nią zachęcamy do podjęcia Jej propozycji.
  
  Tekst nowenny  każdego dnia, zamieszczany będzie na stronie Modlitwy Wstawienniczej, najpóźniej do godziny 15. Jednoczmy się w modlitwie według naszych możliwości.
  Kto może, zapraszamy w godzinę Miłosierdzia.

                                                                        Aneta i Sławek  

     A oto słowa przesłane do nas.

   Chciałabym wystąpić z propozycją, abyśmy wspólnie jako Inicjatywa Modlitwy wstawienniczej podjęli Nowennę do Bożego Miłosierdzia?

  Tyle trudnych intencji i spraw, które są poza naszym ludzkim zasięgiem, tyle bólu w sercach różnych osób... tyle trudnych spraw dotyczących naszej Ojczyzny i innych krajów... niektórzy z nas może będą w swoich parafiach uczestniczyli, albo indywidualnie będą odmawiać, ale może warto byłoby spróbować  zjednoczyć  się w takiej modlitwie, którą podyktował św. Faustynie sam Pan Jezus...
   Kto, o której wejdzie na stronę IMW, to wtedy pomodli się... ale nie tylko pomodli się, ale może jeszcze rozważy treść, skoncentruje się na rozumieniu Bożego Miłosierdzia według intencji z danego dnia nowenny... może w innym świetle ujrzy swoje sprawy i zmagania, może doświadczy ulgi godząc się na swoją słabość i niemoc? ...

  Bardzo dużo nie raz chcemy i oczekujemy... ale to nie wystarczy.

   Moglibyśmy tak trwać od Wielkiego Piątku do Niedzieli Bożego Miłosierdzia włącznie ... oddając się Bożemu Miłosierdziu ...
   Pragnijmy ciszy serc i umysłów naszych... ciszy o którą warto się starać, a wręcz prosić Pana Boga... aby nawrócił nas do Siebie... abyśmy mieli miejsce w sercach i umysłach dla Niego... abyśmy odnaleźli Go w sobie... by tęsknota, którą mamy w sobie gdzieś w głębi, tęsknota za Nim mogła dojść do głosu...


  Nowennę tę kazał Pan Jezus siostrze Faustynie zapisać w sierpniu 1937. roku, polecając odprawianie jej przed Świętem Miłosierdzia, począwszy od Wielkiego Piątku…

  "Pragnę, abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w śmierci godzinie. W każdym dniu przyprowadzisz do serca mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia mojego. A ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca mojego. Czynić to będziesz w tym życiu i w przyszłym. I nie odmówię żadnej duszy niczego, którą wprowadzisz do źródła miłosierdzia mojego. W każdym dniu prosić będziesz Ojca mojego przez gorzką mękę moją o łaski dla tych dusz.

  Odpowiedziałam: Jezu, nie wiem, jak tę nowennę odprawiać i jakie dusze wpierw wprowadzić w najlitościwsze Serce Twoje. - I odpowiedział mi Jezus, że powie mi na każdy dzień, jakie mam dusze wprowadzić w Serce Jego."
(Dz. 1209)

3 komentarze:

 1. Koronka do Bożego Miłosierdzia to od pewnego czasu obowiązkowy punkt każdego dnia...Nowennę też staram się od mawiać przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego od jakiś 2-3 lat. I w tym roku też odmówię.
  Świat, każdy z nas, ja nędzna grzesznica...Potrzebujemy Bożego Miłosierdzia każdego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia na ludzkość całą, a szczególnie na biednych grzeszników. Ludzkość ta jest zamknięta w najlitościwszym Sercu Jezusa i dla Jego bolesnej męki okaż nam miłosierdzie swoje, abyśmy wszechmoc miłosierdzia Twego wysławiali na wieki wieków. Amen.
  Jestem!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Współmodląca się Anna3 kwietnia 2015 16:55

  Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiam już od kilku lat codziennie. Jaka szkoda, że ludzkość tak mało wierzy w Boże Miłosierdzie i nie zna go. Jak wielu nie wierzy, że Bóg przebacza nawet największym grzesznikom wtedy kiedy Go o to poproszą.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.