Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

12.10.2015

"Być chlebem dla innych." Bądźmy chlebem dla siebie nawzajem. Wielu z nas potrzebuje chleba, w różnych dziedzinach naszego życia… Ja dodałabym jeszcze jeden aspekt - aby samemu być "chlebem" dla innych, dzielić się swoim czasem, modlitwą, dobrami duchowymi i materialnymi, dobrym słowem...   
  Dziękuję twórcom tej inicjatywy Modlitwy Wstawienniczej. Będąc w problemach i szukając pomocy, trafiłam na tę stronę, wysyłałam intencje, a po krótkim czasie, sama zdecydowałam się modlić za innych.   Pragnąc stać się chlebem dla innych, sama otrzymałam o wiele więcej - zostały wysłuchane moje prośby, ale ważniejsze było to, że zaczęłam pogłębiać moją wiarę i więź z Bogiem. Moja wiara, dotąd poprawna, ale dość "letnia" zaczyna wzrastać, świadomie dążę do poprawy życia, więcej się modlę.  
  Z wielką radością odmawiam Nowennę Pompejańską, gdy dawniej dziesiątek różańca, to już było dla mnie dużo, a żebym codziennie odmówiła cały różaniec - nie do pomyślenia, zawsze miałam wymówkę- brak czasu, zmęczenie.  
  Widzę to wszystko, jako wielkie łaski, moje życie zmienia się, są trudności i problemy, ale gdy patrzę na nie w świetle wiary i powierzam je Jezusowi, jakoś maleją i znajdują rozwiązanie.   Bądźmy więc dla innych chlebem, a sami zostaniemy przez Boga nakarmieni i nasyceni, dostając więcej, niż prosimy.

                                                                                 Alicja

3 komentarze:

 1. Bądźmy chlebem dla siebie wzajemnie; nie tylko ofiarowując dar swojej modlitwy, ale również dzieląc się swoim słowem na stronie Modlitwy Wstawienniczej; czy to często, jak np. Elżbieta, czy Arek, czy w potrzebie chwili, tak jak ostatnio Janusz, czy teraz Alicja.
  Dając siebie w słowie, możemy być niekiedy tą jedyną kromką chleba, którą ktoś otrzyma.
  A jeśli potrzebujesz tego chleba, to powiedz o tym.

  Sięgnijmy do głębi własnego serca. Każdy ma coś do dania.
  Możemy, i raczej, powinniśmy to dać tutaj, teraz... a nie kiedyś na tamtym świecie. :) :) ;) +

  OdpowiedzUsuń
 2. W pełni popieram słowa Sławka. Te "kromki" chleba są bardzo potrzebne. Ja sam trochę już takich zjadłem, a kilka z nich bardzo mi pomogło i "trawię je" do dziś :)
  P.S.
  Bardzo dziękuję za "smakowite kromki chleba" do moich przemyśleń, cały czas "je trawię"
  Błogosławionego dnia życzę - z Panem Bogiem +

  OdpowiedzUsuń
 3. I jeszcze mi się "coś" przypomniało.
  Dziś jest 13 października, proponuję tajemnice radosne Różańca Świętego :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.