Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

10.12.2014

Z Św. O. Pio w Adwent cz.15. "Nie lękajcie się"
 Jeśli Bóg zemną, któż przeciwko mnie.


Środa, 10 grudnia.
Dobrego dnia, Siostro i Bracie!
Zatrzymaj się na chwilę… 

  Wtedy, gdy wali się cały świat, człowiek zaczyna dostrzegać wszystkie swoje braki. Zalety jakby stawały się niewidzialne i pojawia się to nieznośne odczucie „bycia do niczego”. Psychologia to mądrze zdefiniowała, podzieliła na kategorie, dała rady...  A rady, jak to z nimi bywa: dobrze, że są, ale stosowanie pozostawione jest już nam samym. 
Słowa od Świętego? Dziś takie… Porada i zachęta dla duszy.
       „W ogóle nie filozofujcie na temat waszych wad i nie powtarzajcie ich, ale idźcie naprzód odważnie.  Nie! Bóg nie umiałby was potępić, jeśli wy - by Go nie utracić - będziecie trwać w waszych postanowieniach. Niech świat się wali, niech wszystko znajduje się w ciemnościach, w dymie, w zamieszaniu, ale Bóg jest z nami. Czegóż więc będziemy się bać? Jeśli Bóg mieszka w ciemnościach i na Górze Synaj-wśród błyskawic i grzmotów, to czy nie powinniśmy być zadowoleni, wiedząc, że jesteśmy blisko niego?”. 
                                                        (Epist.III,s.580.Tł.o.S.Kafel).
  Lubię zdania twierdzące, zwłaszcza gdy twierdzenie poparte jest wykrzyknikiem. Daje mi to pewność, wlewa w serce otuchę. Niech wszystko się wali. Bóg jest z nami!

  Święty Ojcze Pio, proszę Cię, módl się za nami, byśmy we wszelkiej niepewności nie stracili  Pewności. 
                                                                                             Agnieszka
                                                                                                                   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.