Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

11.12.2014

Z Św. O. Pio w Adwent cz.16. Czy modlisz się sercem?

                                                    
 

Moje serce przy Twoim Panie 

  Czwartek,11 grudnia. 
 Dobrego dnia, Siostro i Bracie! 
Zatrzymaj się na chwilę…

  
   Maryja rozważała wszystko w swoim sercu… Nie unosiła się, nie narzekała. Trwała w cichej modlitewnej ufności, mimo, że Bóg „ogałacał” ją z poczucia bezpieczeństwa, stabilizacji życiowej i tak milej człowiekowi przewidywalności zdarzeń…  

  
 Módl się i posłuchaj, jakie wskazówki daje nam święty Kapucyn:

  „Modlitwa jest najlepsza bronią, jaką posiadamy. Jest ona kluczem, który otwiera serce Boga. Powinieneś mówić do Pana Jezusa również sercem, a nie tylko wargami. Co więcej, w pewnych przypadkach powinieneś mówić do Niego tylko sercem”.   (CE,s.40. Tł.o.S.Kafel) 
  Kiedy żaden z naszych genialnych planów się nie sprawdza, kiedy słowa modlitwy pozostają bez odpowiedzi, zaangażujmy serce w modlitwie dziękczynienie ,zwłaszcza za to, z czego Pan Bóg nas ogołocił.

    Słowa, słowa, słowa… 

  Słów w naszym świecie tak wiele, zawłaszcza tych bez pokrycia. A Pan Bóg przemawia do nas często bez słów, tak prosto do serca i oczekuje odpowiedzi naszego serca, a nie słów gładkich, modlitw kiedyś wyuczonych, których znaczenia się zapomniało.

  Rozum oszukasz, emocje oszukasz… słowami. Serce oszukać najtrudniej.
Dlatego nie każdy kto mówi Panie, Panie, wejdzie do królestwa Bożego. 

  Spróbujmy trwać w ciszy, wsłuchajmy się w słowa tego drugiego, który obok. Zwróć się do Boga modlitwą serca, bez słownych ozdobników, w prostocie, w szczerości.

To właśnie Ty masz klucz, który otwiera serce Boga. 

  Święty ojcze Pio, który z milczenia uczyniłeś cnotę, pomóż nam w ciszy serca zwracać się do serca Boga, naszego Ojca ! 

                                                                                           Agnieszka2 komentarze:

  1. Agnieszko - dziękuję, bardzo dziękuję.
    Niech Pan ma Ciebie i Twoją Rodzinę w Swej opiece.

    OdpowiedzUsuń
  2. Aguś :):):) dołączam do Uli :) dziękuję za Twoje hojne serce i pamiętam w modlitwie przez Niepokalane Serce Maryi za Was...

    OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.