Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

27.09.2014

Księga Wyjścia 4 - Wszystko jest na miarę naszych możliwości.


   4 rozdział Księgi Wyjścia, to ciąg dalszy próby przekonania Mojżesza, że z Bożą pomocą da sobie radę.
 Sam Bóg do niego przemawia, a mimo to, on wciąż wątpi.
 
  Sama kiedyś stanęłam przed pewnym problemem, czyimś, i kiedy tak myślę o tym, dlaczego Pan Bóg postawił mi tą osobę na mojej drodze, to dochodzę do wniosku, że widocznie taki był Boży Plan.
Ja wobec całej tej sytuacji poczułam się jak Mojżesz - bezradna, bo wydawało mi się, że nie dam rady, że jest to ponad moje siły i możliwości. No właśnie, bo to nie mają być "moje możliwości", a jedynie Boże. To On daje siłę, żeby unieść pewne sprawy, nawet i te czyjeś.

Pan Bóg nie daje nam nic ponad nasze możliwości, nic co nie dalibyśmy rady unieść.

  Aneta

"Boże, daj mi siłę, abym mógł zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego chcesz."
 św. Augustyn

1 komentarz:

  1. Do wielkich czynów powołuje Pan nie tych, którzy posiadają zalety rzucające się w oczy, bo Siła jest w łasce . Gedeon mówił o sobie : ,,mój ród jest najmniejszy w szczepie Manassego, a ja najmniej znaczę w domu mojego ojca.", a właśnie jego wybrał Pan .To On usłyszał słowa: Idź z tą siłą, która cię ożywia i wybaw Izraela z rąk Madianitów. Oto Ja ciebie posyłam! (6,14).
    I dziś tak się dzieje, obawiamy się pewnych wyzwań,ale jeżeli Bóg jest z nami - wszystko jest możliwe.

    OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.