Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

02.02.2020

Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni. Święto Matki Bożej Gromnicznej.  Słowo przyszło do swoich… Wszyscy należeli do Niego, ale nie wszyscy Go przyjęli…

Byli jednak tacy, którzy Je przyjęli. Wyczekiwali i doczekali się żyjąc sprawiedliwie, pobożnie, nie rozstając się ze świątynią, służąc Bogu w postach i modlitwach dniem i nocą. A Duch Święty był z nimi.
   
  Symeon i prorokini Anna są postaciami z dzisiejszej Ewangelii, którzy żyjąc długo, żyli niegasnącą nadzieją, i nadzieja ich nie zawiodła.
  Pan Jezus, ofiarowany według prawa Bogu Ojcu, przyszedł na świat, aby ofiarować się nam i za nas.
    
  Ofiarowanie – czyn, postawa właściwie, która wynika z miłości.
Ofiarowanie się Jezusa, aż do końca, aż do oddania swojego życia… więcej ofiarować nie można…

  Co człowiek ofiaruje Jezusowi za to? 
Czy żyje sprawiedliwie, pobożnie, dążąc do świątyni nie tylko w niedzielę i święta?
Czy ofiarowuje czystość swojego serca, aby móc przyjąć ofiarowującego się w Eucharystii Boga?
Co z codzienną modlitwą… a post?


Maryja przyniosła Dziecię Jezus do świątyni.
Jeśli mamy trudność w ofiarowaniu swojego życia Panu Bogu, czy choćby trafić do świątyni, to prośmy Maryję, aby pokazała nam jak to zrobić.

 Obchodzone dzisiaj Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane jest inaczej Świętem Matki Bożej Gromnicznej. (Słowo o Jego genezie znajdziemy na końcu tego artykułu )
Weźmy gromnice w ręce i idźmy na Mszę Świętą.
Niechaj jej płomień przypomina nam o Światłości najwyższej, niech nam wskazuje drogę ku temu, abyśmy chcieli żyć w Świetle i oby nigdy nie było tak, żeby Maryja musiała nas szukać z gromnicą, aby nas do Pana Boga doprowadzić.

 Żyjmy tak, żebyśmy, gdy włożą nam gromnicę do ręki ostatni raz, mogli powiedzieć za Symeonem: „Teraz o Władco, pozwól odejść swemu słudze (służebnicy) w pokoju…”                                                                                                                             Sławek +

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.