Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

04.11.2016

Miłować. Czuwać. Wymagać od siebie... Dawać siebie.  "Maryjo, Królowo Polski, Jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam!"

”Wypowiadając te słowa: "Maryjo, Królowo Polski, Jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam", nie tylko dajemy świadectwo duchowej obecności Bogarodzicy pośród pokoleń zamieszkujących polską ziemię…”

„Jeśli wypowiadamy słowa Apelu Jasnogórskiego, to dlatego, że wierzymy w tę miłość. Wierzymy, że jest ona od stuleci obecna wśród pokoleń zamieszkujących ziemię polską. Że jest szczególnie obecna w znaku Jasnogórskiej Ikony…”

Słowa: "Jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam", są bowiem zarazem wyznaniem miłości, którą pragniemy odpowiedzieć na miłość, jaką jesteśmy odwiecznie miłowani.

  „Czuwam! Jakże dobrze, iż w Apelu Jasnogórskim znalazło się to słowo. Posiada ono swój głęboki rodowód ewangeliczny: Chrystus wiele razy mówił: "Czuwajcie!" (Mt 26,41)…”

  „Moi drodzy przyjaciele! Do was, do was należy położyć zdecydowaną zaporę demoralizacji - zaporę tym wadom społecznym, których ja tu nie będę nazywał po imieniu, ale o których wy sami doskonale wiecie. Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali. Doświadczenia historyczne mówią nam o tym, ile kosztowała cały naród okresowa demoralizacja. Dzisiaj, kiedy zmagamy się o przyszły kształt naszego życia społecznego, pamiętajcie, że ten kształt zależy od tego, jaki będzie człowiek. A więc: czuwajcie!..”

„Niech to dobro, które wyzwoliło się w tylu miejscach, na tyle sposobów, nie ustaje na ziemi polskiej…”


  Słowa powyższe, pochodzą z Apelu Jasnogórskiego Jana Pawła II z 18 czerwca 1983r w którym mogłem uczestniczyć….

  W ostatnim czasie zamieszczaliśmy  na naszej stronie teksty o zaangażowaniu misyjnym , które jest przykładem wymagania od siebie i dawania siebie…  Padły też słowa, że „ Ochrzczony to znaczy posłany”  oraz, że „ jesteś nie do zastąpienia i aby się nie poddawać.

    Wymowa wszystkich była taka, że trzeba podjąć to co możemy, w miejscu w którym jesteśmy , we wspólnocie, w której trwamy, w tym co życie niesie. …  Aby to wszystko w czym jesteśmy,  żyło i wydawało dobre owoce.

   Polecamy słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II  podczas Apelu Jasnogórskiego do młodych…  ale chyba  powinny być też  przyjęte przez osoby, które … pierwszą młodość mają już za sobą…. gdyż wraz z nią mogły minąć werwa, pragnienie zaangażowania i gotowość dawania siebie.

  „Wrócić do pierwszej gorliwości”, jak to mówił jeden z księży Biskupów.

   Inicjatywa Modlitwy Wstawienniczej, jej strona, profil na Fb oraz nasze Forum, również czekają na większe ich współtworzenie przez każdego z nas.

  Pod poniższymi linkami znajdziemy słowa Apelu z Janem Pawłem II, będziemy mogli słów Apelu wysłuchać. refleksję jak można je wprowadzić w życie w konkretnym miejscu i czasie, oraz będziemy mogli posłuchać naszego Rodaka z innego miejsca Jego pielgrzymowania

                                                   Sławek z Anetą +


http://www.filipini.poznan.pl/art.php?tresc-359    Refleksja o wymaganiu i zaangażowaniu tam gdzie ktoś jest, czy w czym uczestniczy. 
https://www.youtube.com/watch?v=h7m7V-OGwJw   Św.Jan PawełII Musicie od siebie wymagać. Westerplatte

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.