Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

2.12.2023

Ipsa conteret … Ona, Maryja zmiażdży głowę węża.


Szatan, największy wróg człowieka... podstępny, bezwzględny mający jeden cel – oderwać człowieka od Boga i zatracić go na wieczność.

  Człowiek - im mniej liczy się z Panem Bogiem, tym mniej liczy się z obecnością szatana, nie dostrzega jego działań, lekceważy nawet uświadamiane zagrożenia,  a niekiedy niestety sam go wybiera…

  Zły duch nie musi specjalnie zabiegać o tych, którzy sami mówią Panu Bogu NIE. Sami się poddają w krąg jego oddziaływania. Walka toczy się o tych, którzy wybierają Pana Boga.

Ci czują zabiegi złego, w postaci pokus, które rozpoznają, dzięki formowanemu przez wybranie Boga, sumieniu. 

  Człowiek stale toczy wewnętrzną walkę, a pokusy nie są oderwane od tego, jak żyje, czego chce, wręcz mogą przenikać i wykorzystywać ludzkie pragnienia.

Walka bywa niekiedy wielka, a rezultaty, chociaż nie ostateczne, ale nie zawsze są zwycięstwem człowieka, jego  miłości do Boga i wierności przykazaniom.

 

  Nie musimy jednak walczyć sami, mamy wielu pomocników, a na ich czele stoi Maryja.

Nie lekceważmy zagrożeń ze strony żadnego zła, bo ono nie jest samo z siebie, sami możemy przegrać nie tylko jedną, czy drugą potyczkę, ale i bitwę o swoje życie.  

  Zachęcam w ten dzień pierwszej soboty grudnia, do uciekania się do Maryi. Do wynagradzania, ale i zapraszania Jej do swojego życia… nie tylko na czas walki, czy w potrzebie, ale na każdą chwilę swojego życia.

Ona zwycięży zło, pomoże pomnożyć dobro i zaprowadzi nas do Jezusa, a z Jezusem przed Boży tron. 

 Polecam  rozważania ks. Piotra Glasa   „ Gdzie jest Maryja, tam nie ma szatana”.

Więcej nie muszę pisać.                                                  

                                                       Sławek +

https://www.youtube.com/watch?v=WtCsReaGHew

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.