Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

17.05.2015

Przez Chrzest, Wiarę, świadectwo miłości, do nieba.


 Jestem ochrzczona, ale czy wierzę?
Jest napisane, że tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą i ci odzyskają zdrowie.
   
   Jaka jest wiec moja wiara?
Prawdziwa wiara jest możliwa, gdy otworzymy się na Ducha Św. ducha mądrości i objawienia w głębszym poznawaniu Jego samego, to znaczy światłe oczy dla waszego serca, tak byście wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania, czym bogactwo chwały Jego dziedzictwa wśród świętych i czym przemożny ogrom Jego mocy względem nas wierzących.

   Z tą wiarą mamy głosić światu Ewangelię, my mali grzeszni, ale świadomi przemożnego ogromu Bożej mocy względem nas wierzących. Mamy być tylko narzędziem w ręku Pana, mamy pozwolić prowadzić się Duchowi Św. współdziałać z Panem.
  
  Ja grzeszna, którą Pan sobie wybrał, abym dawała innym świadectwo o Jego miłości i miłosierdziu... Czasem dopada pokusa rezygnacji, bo przecież nie mówię językami, nie jestem wężoodporna i nie uzdrawiam… więc widocznie nie ma we mnie wystarczającej wiary, żeby iść między ludzi…

   A ile razy Twoje słowa pomogły komuś… czy to nie było lekarstwo dla duszy tego człowieka?
Ile razy zło dopadło Ciebie i Twoją rodzinę, jak węże, albo trucizna, a Ty wyszedłeś z tego obronna ręką?
A Twoje słowa o Bożej miłości i miłosierdziu... gdy zaczynasz o tym mówić, nie czujesz, że całe Twoje serce i dusza śpiewają pieśń na cześć Pana?
Czy to nie znaki działania Ducha Świętego?

  Pan Jezus zasiadł po prawicy Ojca, nam pozostawił Ducha Świętego, Pocieszyciela, dzięki któremu mamy dawać świadectwo miłości.

Więc, jeśli mamy w sobie wiarę, róbmy to ...

                                                                           Ania M

 Liturgię słowa z dzisiejszej Niedzieli  Wniebowstąpienia Pańskiego znajdziemy pod linkiem:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.