Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

31.05.2015

Jeden Bóg w Trzech Osobach - tajemnica Boskiej mocy i miłości do nas.


  Nawet nie staram się pojąć Boga w Trzech Osobach, nie dla mnie teologiczne dyskusje... wiem tylko, że Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty stanowią JEDNO, stanowią Boga, który mnie kocha i czeka na mnie w wieczności. I robi wszystko, abym tam się dostała… Jego prawa i nakazy, które poleca mi pełnić są po to, aby dobrze mi się wiodło i moim dzieciom.  Sam Duch Święty wspiera swym świadectwem mojego ducha, że jestem dzieckiem Bożym, dziedzicem Boga, współdziedzicem Chrystusa, że każde cierpienie połączone z męką Chrystusa daje mi nadzieję na udział w chwale.

  Pan, który " przemówił i wszystko się stało, sam rozkazał i zaczęło istnieć", jest moją pomocą i tarczą. Bóg, który jest i który był i który przychodzi mówi mi, że jest ze mną przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

Te słowa napełniają moje życie nadzieją i wdzięcznością za Jego obecność.

  Napisałam, że nie potrafię teologicznie wytłumaczyć Trójcy Świętej… mam jednak przed oczami obraz, w jaki sposób Pełnia Miłości, Bóg troszczy się o mnie....

  Bóg Ojciec tworząc mnie jako człowieka zostawił w moim sercu swój ślad, malutką Bożą Iskrę… posłał swojego Syna na świat, żebym dzięki przyjmowanemu ciała i krwi Jezusa Chrystusa rozniecała coraz większy płomień w sercu, a Duch Święty dba o to, abym nie zapominała o tej cząstce Boga we mnie, a gdy widzi, że iskierka ledwo się tli nachyla się z czułością i swoim delikatnym tchnieniem roznieca na nowo żar Boskiej Miłości. 

  Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Jak było na początku,
teraz i zawsze, i na wieki wieków.
Amen

                                                                       Ania M

 Liturgię słowa z dzisiejszej niedzieli znajdziemy pod linkiem: 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.