Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

30.05.2015

Księga Wyjścia 32 "Bóg jest Bogiem zazdrosnym"

  Mojżesz Przebywa na Górze Synaj przez 40 dni . Izraelici poczuli się opuszczeni i osamotnieni i postanawiają zrobić sobie złotego cielca, który prowadziłby ich dalej przez Pustynię. 
  Co mi się tu przede wszystkim nasuwa na myśl - niecierpliwość. To ona była powodem tego, że naród Izraelski chciał mieć jakieś bóstwo, które mogliby czcić . 
Nie mogą się doczekać, aż Mojżesz zejdzie z góry i z taką łatwością tworzą sobie nowego bożka, wyobrażenie Boga, coś co ma im Go zastąpić.
Mojżesz po zejściu z góry, widząc to, w gniewie rozbija tablice dane mu od Boga.

  Jak często jest tak,że w naszym życiu zastępujemy sobie różnymi bożkami Pana Boga. Wydaje nam się, że to da nam w życiu szczęście, że pomoże nam osiągnąć jakiś cel.  No właśnie, ale jaki? Coś, co często ma służyć nam jako środek, staje się naszym celem. I dążenie do osiągnięcia tego celu, tak naprawdę, prowadzi nas błędną drogą, albo w ogóle nie pozwala nam ruszyć się z miejsca.
Oddajemy cześć jakiemuś tam bóstwu....  Zaciera nam się obraz prawdziwego Boga.
   Poczucie osamotnienia, pustki, zastępujemy sobie  czymś, co ma wypełniać tę lukę, bądź nawet staje się treścią naszego życia. Pracą, pieniądzem, czy innymi współczesnymi idolami zapełniamy sobie tą pustkę i przestrzeń życiową.
  
  A to nie tak powinno być. 
Niech Pan Bóg będzie Tym co wypełnia treść naszego życia , niech On będzie naszym celem. To z Nim mamy iść przez życie, Jemu dać się prowadzić. Nie pieniądze, czy praca mają być w centrum...
Pan Bóg jest Bogiem zazdrosnym i nie chce, aby coś innego było ważniejsze od Niego.
                                                                               Aneta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.