Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

25.03.2015

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.


 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.   Jesteśmy w okresie Wielkiego Postu i jednocześnie w oczekiwaniu na Święta, upamiętniające finał zbawczej misji Pana Jezusa.

    Tryumf Zmartwychwstania, poprzedzają rozważania męki Chrystusa.

   W tym też czasie, przypada uroczystość poświęcona temu, od czego  wszystko się zaczęło.  Archanioł Gabriel zwiastuje Maryi, że pocznie i porodzi Syna, któremu nada imię Jezus, oraz, że „Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida.  Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca. Łk. 1.32-33

     Zapoznajmy się z historią powstania i obchodzenia tej Uroczystości, jak również z nieodłącznie związanymi z nią Modlitwami:   Zdrowaś Maryjo, oraz Anioł Pański. 
   W podziękowaniu za Bożą Łaskawość i Fiat Maryi,  odmówmy teraz Tajemnicę I Radosną Różańca,  Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie.

                                                                                   Aneta i Sławek                                                                           
Polecamy artykuł zamieszczony pod poniższym linkiem:1 komentarz:

  1. Kochani, chciałabym przypomnieć o adopcji duchowej dziecka poczętego. W wielu kościołach w Święto Zwiastowania podejmowana jest duchowa adopcja. Przesyłam link do strony z informacjami: http://www.duchowa-adopcja.pl/

    OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.