Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

19.12.2014

Jeśli ogień we mnie, to ogień Miłości. Proszę Panie.   Chcę płonąć i ogrzewać swoim płomieniem,
 a nie parzyć.

    Piątek, 19 grudnia.
 Dobrego wieczoru, Siostro i Bracie!
Zatrzymaj się na chwilę…

  Jeśli płonąć ogniem, to częściej, przynajmniej w moim przypadku, ogniem zagniewania, zwłaszcza, gdy tak wszystko się plącze i jakiś węzeł gordyjski  zaczyna się tworzyć. Węzeł  z mojego gniewu, który staram się powstrzymywać i emocji, których staram się nie okazywać. Więc na razie płonę wewnętrznie i tylko patrzeć, jak wybuch nastąpi. Panie Boże, ratuj!
    
     Słowa Świętego Ojca Pio na dziś… Niech ogień Bożej miłości nas pochłonie!

       „O Boże Dziecię! Twoja delikatność podbija moje serce, ujęła mnie też Twoja miłość. Pozwól, aby w zetknięciu z Twoim ogniem moja dusza rozpływała się z miłości, a Twój ogień mnie pochłaniał, spalał, obrócił w popiół tutaj, u Twoich stóp i pozostawił roztopionego z miłości i sławiącego Twoją dobroć i Twoją miłość”.
(Epist.IV,s.871.Tł.o.S.Kafel).
 
  Trudne są dla mnie słowa Ojca Pio przeznaczone na ten dzień grudniowy. Dziewiętnasty.
Cóż mi pozostaje? Uchwycę się słowa pozwól.
  Pozwól mi, Pani Jezu! Zabierz  mój gniew, przetnij ten węzeł. Niech płonę, ale z miłości i dziękczynienia za wszystko, co mi dałeś.

   Święty Ojcze Pio, wstawiaj się za nami u  Matki Boga naszego, Maryi Rozwiązującej Węzły, byśmy w sławieniu dobroci Bożego Syna, tak jak Ty, spalali się każdego dnia. Z radością, mimo ciemności dookoła. Niech światło Bożej miłości płonie w nas!
                                                                                           Agnieszka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.