Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

19.12.2014

Adwentowy wieczór z Rodziną… Modlitwy Wstawienniczej…

 „Rodzina jest niezbędnym dobrem ludzkości”  (Benedykt XVI)
  W mojej Parafii po Mszy roratniej, każdego dnia 10 chętnych osób może zabrać  na jedną dobę do swojej rodziny,  ikonę Świętej Rodziny, aby w rodzinie pomodlić się wspólnie, powierzyć siebie i rodziny całej parafii pod opiekę Świętej Rodziny,  podziękować za otrzymane łaski, poprosić o pomoc …

  Dzielić się dobrem... :)  inicjatywa godna naśladowania, bo wiemy na jakie niszczące  kryzysy jest narażona rodzina obecnie … 

   
  Z inicjatywy i w opracowaniu Elżbiety przedstawiamy naszą propozycję Adwentowego wieczoru w inicjatywie Modlitwy Wstawienniczej.
 Zachęcamy wszystkich modlących się w naszej inicjatywie,  jak też wszystkich czytelników naszej strony, do duchowej, wspólnotowej jedności na modlitwie.  Tym dniem, wieczorem naszej modlitwy niech będzie niedziela 21.12.2014r. Jeśli znajdziemy czas wieczorem, to zapraszamy na znaną już nam godzinę 21.30.  Aneta i Sławek
 
  Oto, jak tę chwilę modlitwy widzi i proponuje Ela.


   Usiądźmy wspólnie do modlitwy  wieczorem, albo w innym czasie… kiedy jest możliwość :) … wtedy zamiast adwentowego wieczoru z naszą Rodzinką Modlitwy Wstawienniczej będziemy mieli dzień :) a może dłuższy wieczór na wspólnej modlitwie, skoro w każdej godzinie ktoś będzie się modlił :)
  Zaprośmy koniecznie, jeśli się da,  nasze Rodziny…:)  dajmy sobie wspólnie takie adwentowe spotkanie… to zaledwie kilkanaście minut wołania do Nieba :)… jakże potrzebnego…:) :)…jakże pięknego , bo w Rodzinie… i do spotkania w modlitwie :) :) :)
Ogarnijmy modlitwą członków naszych rodzin:  :)

Modlitwa rodziców za dzieci
  Tobie, Boże, dawco życia, polecamy nasze dzieci, które są naszą dumą i radością. Prosimy Cię, Panie, aby nigdy nie straciły łaski wiary, którą wlałeś w ich serca na Chrzcie Świętym.....

Niech z Twoją pomocą ją rozwijają. Niech nauka nie oddali ich od Ciebie, ale niech będzie dla nich poszukiwaniem prawdy i zdobywaniem odpowiednich umiejętności, by mogły uczciwie zarabiać na życie i swoją pracą dobrze służyć innym ludziom.
Niech nasze dzieci zawsze pamiętają, że talenty i zdolności, którymi je obdarzyłeś są po to, aby rozwijały je i wykorzystywały, służąc Tobie i ludziom.

  Panie Boże, wiemy, że wychowując nasze dzieci popełniamy wiele błędów. Pewnie już nie raz zawiedliśmy je i być może jeszcze wiele razy je zawiedziemy. Czasem brakuje nam siły i cierpliwości, podejmujemy złe decyzje. Czasami nasza miłość do dzieci wydaje się słabsza. Wlej wtedy w nasze serca swoją miłość, która naprawi wszystkie nasze błędy.

Modlitwy za rodziców


  Panie Boże, dziękuję Ci za moich rodziców, za ich poświęcenie, bezwarunkową miłość do mnie i za ich troskę o moje codzienne potrzeby.

  Proszę Cię, abyś obdarzył ich dobrym zdrowiem i błogosławił ich pracy. Proszę Cię, naucz mnie okazywać im wdzięczność i spraw, bym nigdy ich nie zawiódł. Pomóż mi cierpliwie, z miłością i szacunkiem trwać przy nich w chwilach trudnych, w cierpieniu, chorobie i starości. A gdy przyjdzie godzina śmierci, przyjmij ich, Panie, do swego królestwa.

Modlitwa dzieci za rodziców
  Panie Jezu, Ty, który z całego serca kochałeś Maryję i Józefa. Pomóż mi kochać moich rodziców i okazać im moją wdzięczność za to,
co dla mnie robią. Podaruj im zdrowie i długie życie, pobłogosław ich trud i ochroń ich od wszelkiego zła. Proszę Cię, aby nasza rodzina była odbiciem rodziny z Nazaretu, aby królował w niej Twój pokój, Twa miłość i Twoja łaska.

Modlitwa za ojców
  Błogosław, Boże, ojcom, wszystkim ojcom - i młodym, i starym.
Błogosław młodemu ojcu, który po raz pierwszy trzyma swoje dziecko w ramionach. Daj mu silę, aby mógł zaspokoić potrzeby dziecka, ale przede wszystkim daj mu miłość, aby mógł nią wypełnić głodne jego serce.

  Daj mu czas i chęć, aby stał się przyjacielem swojego dziecka. Daj mu mądrość, cierpliwość, sprawiedliwość w wychowywaniu. Uczyń go bohaterem w oczach dziecka. W ten sposób słowo "ojciec" będzie zawsze dla niego symbolizowało człowieka prawego i tego, który potrafi wszystko.
Boże, błogosław także ojcom starszych dzieci, które - według nich - nie spełniły ich nadziei. Ojcom, którzy są zmęczeni pracą dla swych dzieci, którym one wydają się bezmyślne, niewdzięczne, krytyczne, buntownicze.

  Błogosław tym ojcom; Boże, pociesz ich.
Pozostań z każdym ojcem wtedy, kiedy przychodzi czas pożegnania z synem czy córką. Kiedy dziecko opuszcza dom rodzinny, także ojcowie potrzebują wsparcia (matki nie są jedynymi osobami, które płaczą).

Ty, Boże, jako nasz Ojciec Niebieski, oczywiście doskonale rozumiesz ojców. W Twej niewyczerpanej miłości (i niewyczerpanym doświadczeniu!) błogosław ojcom, wszystkim ojcom - i młodym, i starym.

Modlitwa Papieża Benedykta XVI za dziadków
  Panie Jezu, narodziłeś się z Dziewicy Maryi, córki świętych Anny i Joachima. Patrz z miłością na moich dziadków oraz na wszystkich dziadków na całym świecie. Wspieraj ich! Kiedy przybywa im lat, niech będą dla swojej rodziny mocnymi filarami wiary ewangelicznej, stróżami szlachetnych wartości, żywymi skarbcami trwałych tradycji religijnych. Spraw, by jako nauczyciele mądrości i odwagi przekazywali przyszłym pokoleniom owoce swoich dojrzałych doświadczeń ludzkich i duchowych.


  Panie Jezu, pomagaj rodzinom i społeczeństwu doceniać obecność i rolę dziadków. Spraw, by nigdy nie byli zaniedbywani ani wykluczani, ale zawsze znajdowali szacunek i miłość. Pomagaj im żyć pogodnie i czuć się akceptowani przez wszystkie lata życia, jakimi ich obdarzasz.

  Maryjo, Matko wszystkich żyjących, nieustannie otaczaj opieką dziadków, bądź z nimi podczas ziemskiej pielgrzymki. Niech za sprawą Twoich modlitw wszystkie rodziny spotkają się kiedyś w niebieskiej ojczyźnie, gdzie Ty czekasz na wszystkich ludzi, by ich przygarnąć w wielkim uścisku życia bez końca. Amen.


                                                                                        Elżbieta

7 komentarzy:

 1. ...nabierzcie Ducha i podnieście głowy..:):):)... bo oto idzie Pan, abyśmy... w Miłości zanurzeni... Nadzieją karmieni... modlitwą z Wiarą góry mogli przenosić... :):):) ...będę w niedzielę z Wami :)...Chwała Panu :):)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie w domu jest od pewnego czasu tradycja odmawiania codziennie wieczornego Różańca z TV Trwam...W ten sposób spędzamy 90% wieczorów...Po owocach poznacie...

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę z Wami w modlitwie o 21.30
  Chwała Panu!

  OdpowiedzUsuń
 4. Elżbieto, dziękuję za ten pomysł wspaniały.
  Z radością spotkamy się z Wami 21.30 przy duchowym, wigilijnym stole.
  Bo cóż znaczy odległość dla modlitwy? Nawet Alpy wysokie nas nie powstrzymają, bo ta- i góry przenosi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Alicja - współmodląca19 grudnia 2014 23:15

  Wspaniały pomysł, oczywiście będę razem z Wami w modlitwie.
  " I niech spadnie deszcz błogosławieństw Twych,
  Ojcze obmyj nas, duchu Święty przyjdź ".

  OdpowiedzUsuń
 6. Bog zaplac wszystkim za wspolna modlitwe ipiekny pomysl Elzbieto.
  Wspolmodlaca Grazyna.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękujemy za wspólną adwentową modlitwę.
  Panie Boże zapłać.

  Elżbieta, Aneta i Sławek

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.