Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

27.11.2014

Z Św. O. Pio w Adwentcz. 2. Wola Twoja Panie Boże.
 "Chrystus, który potrafi trzymać cię długo w udręce, przyjdzie, aby ci ulżyć i cię wzmocnić..."


  Czwartek, 27 listopada
Dobrego dnia, Siostro i Bracie!
Zatrzymaj się, posłuchaj. 

 Pytasz często, dlaczego tyle zła na świecie?
Masz pretensje, że znowu tobie przydarzyło się nieszczęście?

    „Słuchaj dobrze… jest mama, która haftuje. Jej dziecko siedzące poniżej na małym stołeczku, przygląda się jej pracy, ale widzi haft z odwrotnej strony. Widzi węzełki haftu i poplątane nitki…Mówi: Mamo, czy można wiedzieć, co robisz? Dlaczego taka niewyraźna jest twoja praca?
  Wówczas mama zniża płótno i pokazuje właściwą stronę haftu. Każdy kolor jest na swoim miejscu, a różne nitki są ułożone w harmonijną całość obrazu. Otóż to! My widzimy lewą stronę haftu. Siedzimy na niskim stołku”.  (GG,s.106)
   
   "Należy przyzwyczaić się do cierpienia, które Panu Jezusowi podoba się zsyłać na ciebie. Chrystus, który potrafi trzymać cię długo w udręce, przyjdzie, aby ci ulżyć i cię wzmocnić, wlewając do duszy nowa odwagę”.   (AdFP,s.561)
   Nikt nie lubi zdań rozkazujących. Co nam ktoś będzie mówił, że trzeba, należy, musisz. Buntujemy się, choć często rozkazy służą temu, by zaprowadzić porządek. Jeśli Panu Jezusowi podoba się wydać na nas „wyrok”, jeśli nam „rozkaże”, to zawsze dla naszego dobra. Czynność czasami musi być powtarzana wielokrotnie, bo opornie idzie nam wypełnianie „nie naszej” woli.
   
   Święty Ojcze Pio, módl się za nami, abyśmy Boże decyzje względem nas umieli przyjmować z pokorą i byśmy mieli wiarę w to, że Boży haft jest zawsze na miarę naszych możliwości!
                                                                                                                  
                                                                                         Agnieszka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.