Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

1.11.2014

Wszystkich Świętych. Dzień Zaduszny. Odwiedzamy naszych bliskich na cmentarzach, często nie tylko ich.
  Mniej lub bardziej wspominamy ich życie, nasze relacje z nimi. Chwile radości, szczęścia, uśmiechu, choć może były też momenty trudne, może łzy?
   
 Teraz już jest spokój. Cisza, płonące znicze i szept naszej Modlitwy.
  Oni tam, my tu.
 Skończył się nasz czas radości z nimi, ale smutki też.
 My zawierzamy ich teraz Bożemu Miłosierdziu.
  
Postawmy pytanie: Czy oni mogą być spokojni o nas?
 A czy sami o siebie możemy być spokojni?

   W tych dniach modlitwy, pamięci, nostalgii, w naszych myślach jest temat śmierci.
  Myślę jednak, że jeśli już myśleć o śmierci, to o naszej, żeby gdy przyjdzie pora być gotowym, a  odwiedzając najbliższych na cmentarzu myślmy o Ich zmartwychwstaniu.
 
  Nie myślmy o naszej śmierci, bez myślenia o zmartwychwstaniu. 

  "Lecz ja wiem: Wybawca mój żyje, na ziemi wystąpi jako ostatni. Potem me szczątki skórą odzieje, i oczyma ciała będę widział Boga. To właśnie ja Go zobaczę." 
 Hi. 19.25-27a
      
     Sławek

 Liturgię słowa dzisiejszej nadzielę i Dzień Zaduszny znajdziemy tutaj:
 

2 komentarze:

 1. :):):) Jeśli myśleć o śmierci to tylko i wyłącznie w kontekście zmartwychwstania do życia w niebie, bo to jest właśnie nasza wiara, którą wyznajemy :) wiara w to, że w śmierci nasze życie się zmienia, ale nie kończy :)... Dzisiaj taki piękny refleksyjny dzień, że dzielę się z Wami :):) tym dniem :)... wspomnienie Wszystkich Świętych, aż chce się bardziej niż zwykle dziękować Panu Bogu za tych wszystkich, którzy przed nami doszli do domu Ojca jak wierzymy i już są święci...dzisiaj szczególnie chce się składać życzenia : Życzę Ci świętości ! Życzę Wam, abyście byli święci ! Dlaczego? Bo Pan powiedział : Świętymi bądżcie, bo i ja jestem Święty ... ale czy tego pragniemy? Czy chcemy spotkać się z Tymi, którzy już są w Niebie ? To jest jakby druga strona pytania o nasze osobiste pragnienie świętości...o wiarę w Świętych Obcowanie :)... Dzisiejszego poranka , po Mszy Świętej i nawiedzeniu cmentarza mogłam spotkać się w gronie rodzinnym :)... rozmawialiśmy :) także o świętości :)... nagle jedna z osób powiedziała: ja to pójdę na potępienie , bo moje życie jest przegrane. Osoba, która wiele w życiu osiągnęła... i tak na zewnątrz niczego jej nie brakuje... osoba, która właśnie przyjęła zmartwychwstałego Pana w komunii świętej... osoba, która nie jest radosna, bo może rozważa o tym co ją czeka po śmierci właśnie w kontekście piekła... szatańska pokusa... brak radości w życiu chrześcijanina to sygnał, że Dobra Nowina nie zagarnęła ludzkiego serca w pełni... to znaczy nie stała się jeszcze Dobrą Nowiną w jego życiu. Osoba o której wspominam nie jest odosobniona w takim przekonaniu. Mówiąc o tym, że zasłużyła na piekło odrzuca pragnienie świętości, to że świętość jest osobistym wyborem, którego dokonuje każdy człowiek póki żyje na ziemi, aby w chwili śmierci umiał potwierdzić swoje pragnienie bycia z Bogiem na zawsze. Wybór świętości czyli podporządkowanie życia temu pragnieniu wymaga wysiłku, ale z Bogiem i Jego mocą wszystko jest możliwe... Czy chcesz być świętym = chesz być z Bogiem ? ... :):):) = chcesz być szczęśliwy na zawsze? ...

  Otrzymałam też dzisiaj od innej osoby smsa, który ma treść dającą do myślenia : ROZKŁAD ODJAZDÓW DO NIEBA

  GODZINY ODJAZDOW:
  Wyjazd o kazdej porze.
  Dojazd do celu, kiedy Bóg zechce.

  CENY:
  klasa: niewinność lub męczeństwo
  klasa: pokuta i ufność w Bogu
  klasa: skrucha i poddanie sie woli Bożej.

  OGŁOSZENIA:
  Nie ma biletow powrotnych.
  Dzieci za bilet nie płacą, pod warunkiem, że będą siedziały na kolanach Kościola, swojej Mamy.
  Uprasza sie, aby nie zabierać ze sobą żadnych bagaży, z wyjątkiem dobrych uczynków.

  UWAGA:
  Niniejszy rozklad zachowuje ważność na wszystkie okresy życia, w każdym miejscu i w stosunku do wszystkich ludzi. Nikomu, nawet przywódcom narodów, nie przysługuje prawo do specjalnego pociągu, innego niż dla wszystkich...

  pozdrawiam Wszystkich w nadziei, że spotkamy się kiedyś w Niebie :) jako święci :) a teraz pragnieniem Nieba czyli świętości dzielmy się z innymi i wlewajmy w ludzkie serca nadzieję, że Pan przygotował każdemu z nas mieszkanie u Siebie, a mieszkań tych jest wiele i od nas samych zależy gdzie jest nasz skarb...:):):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie napisane, dowcipnie, ale dociera wprost do serca :)

   Usuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.