Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

6.11.2014

Wiara, Modlitwa, Wola Boża

 "Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe." Rz. 12.2

  Przed poleceniem artykułu Ks. Bp. Jana Szkodonia, pod tytułem: „Jak odkrywać wolę Bożą w swoim życiu.” (Link zamieszczamy na końcu naszego wstępu, kilka słów  wprowadzenia.)
 
  W poprzednim tekście na naszej stronie, Agnieszka poprowadziła nas przez temat modlitwy.
  Stawiała pewne pytania dotyczące naszej postawy Wiary w ogóle, podejścia do modlitwy....
  Pytała o Radość i postawę zawierzenia Bogu, gdy się modlimy. Doszła nawet do aktu dziękczynienia, za wysłuchanie modlitwy, nawet, gdy, jakby efektów naszej modlitwy nie widzimy.
   W komentarzach pojawił się wątek słów, które często kończą modlitwę.
  Zawsze Wola Twoja Panie.
    Właśnie w kontekście tych słów, ale też szerzej: Jak możemy, mamy odkrywać Wolę Bożą, chcielibyśmy polecić artykuł Ks. Bp. Jana Szkodonia, pod tytułem: „Jak odkrywać wolę Bożą w swoim życiu.”  
   
 Polecany tekst znajdziemy pod poniższym linkiem.

    Aneta i Sławek

2 komentarze:

  1. Bardzo dziękuję za rozszerzenie tematu modlitwy i związanego z nią zaufania Bogu- przyjęciu Jego woli w naszym życiu. Kiedy trzy miesiące temu, umierała moja mama na bardzo inwazyjnego raka płuc, prosiłam o modlitwę uzdrowienia. Już po ceremonii pogrzebu, usłyszałam, że Bóg nie wysłuchał......Wysłuchał ! Jego interwencja była bardzo mocna. Pani doktor prowadząca oddział paliatywny, stwierdziła, że nie pamięta aby ktoś z takim nowotworem , umierał bez duszenia. Mamusia odeszła spokojnie. Dobry Bóg podarował jej spokojną śmierć a Jego ostateczną wolą było zakończenie jej życia. Po ludzku, nadal cierpię z powodu jej odejścia ale mam również głębokie przekonanie, że to było najlepsze Boże Uzdrowienie dla mojej mamy.

    OdpowiedzUsuń
  2. :):):) Aniu dziękuję , że napisałaś, bo to takie ważne sprawy :) ... można powiedzieć jedne z najważniejszych, gdyż dotyczą budowania relacji z Panem Bogiem :) ... a pośrednio z drugim człowiekiem... jakże często skupieni jesteśmy na tym, co w naszym ludzkim przekonaniu jest dla nas samych, czy dla drugiego człowieka, za którego modlimy się, najlepsze... Pan Bóg kieruje się jednak inną logiką, bo widzi perspektywę nieskończoności, a my trwamy tylko w malutkim przedziale czasu od narodzin do śmierci... Jednak ponieważ mamy w sercach pragnienie wieczności to staramy się o wszystko, co da nam wieczność, ale tu na ziemi :)...Jeśli już w momencie zanoszenia prośby składamy dziękczynienie, to jest tak, jakbyśmy już otrzymali wszystko co najlepsze, więc z założenia :) niekoniecznie to, o co prosimy... Dziękczynienie w chwili prośby jest gwarancją, że gdy przyjdzie odpowiedź od Pana Boga inna niż nasze oczekiwania, będziemy umieli powiedzieć : Tatusiu uznałeś , że to jest najlepsze dla mnie, ufam Tobie i zanim dałeś już dziękowałam, a teraz dziękuję jeszcze bardziej, bo dałeś mi poznać Twoją Świętą Wolę :), a ja chcę ją wypełniać :). Trwanie w takiej postawie daje wolność :) od wszystkiego, a przede wszystkim uznawania własnej woli za jedyną słuszną, uczy pokory w przyjmowaniu tego co otrzymujemy właśnie jako woli Boga... dzięki ćwiczeniu się w takiej postawie, w sercu jest coraz więcej miejsca na Boży pokój i radość, choćby nie wiem co się działo, choćby przez łzy... jest też jasny umysł, aby nie ulegać złudzeniu, że Pan Bóg kiedykolwiek będzie pełnił naszą wolę ; )zamiast realizować, swoje odwieczne postanowienia , najlepsze, bo dane przez Boga = Miłość..:):):)... Jest to też taka sytuacja, w której ludzie obrażają się na Pana Boga za to, że nie dał im tego o co prosili ... trwanie w dziękczynieniu kiedy proszę :) wypróbowałam :) na początku było bardzo trudno, ale Boża Łaska usposabia człowieka do przyjmowania tego, co jest dla niego najlepsze, najbardziej potrzebne , aby stał się świętym i poszedł do nieba... a najlepsze jest z pewnością pełnienie woli Boga :) więc jeśli człowiek tego pragnie najlepszy Tatuś poprowadzi właściwą drogą :):):)… Twoje dzieci proszą : Tatusiu naucz nas pełnić Twoją wolę i cieszyć się z tego, że możemy ją wypełniać … :):):) Ojcze nasz, który jesteś w niebie święć się Imię Twoje, bądź Wola Twoja...

    OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.