Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

13.09.2014

Księga Rodzaju 50 - Śmierć Jakuba. Pojednanie w rodzinie.


 Jakub umiera.
Ciało jego zostaje poddane balsamowaniu, po czym złożone, po długich uroczystościach żałobnych w ziemi Kanaan. W pieczarze na polu Makpela. Pole to kupił Abraham od Efrona Chetyty, jako tytuł własności grobu.
 Po powrocie Bracia Józefa obawiają się, że teraz Józef będzie ich prześladował za to co mu kiedyś uczynili. Jednak Józef pokazuje im, jak wielką darzy ich miłością i ,że dawno już im to wybaczył, gdyż dostrzegł dobro, które z tych wydarzeń wypłynęło.

 Rozdział 50 kończy się śmiercią Józefa.

   Księga Rodzaju pokazuje nam Boży Plan zbawienia. Jak misternie i z jaką konsekwencją wszystko jest reżyserowane przez Stwórcę.
 Każde wydarzenie ma swój sens i cel. Nawet te niegodziwe uczynki były dopuszczane , aby mógł się realizować, wypełniać Boży zamysł...
 Widzimy tu jakie konsekwencje niesie za sobą grzech, oraz to, że Pan Bóg potrafi wszelkie zło obrócić w dobro.
Pokazuje nam siłę i moc przebaczenia, wiarę i wierność Bogu.
Błogosławieństwo, które na nas spływa, kiedy jesteśmy Mu wierni.
Jak wypełniają się Boże obietnice, kiedy pokładamy ufność w Jego Słowa, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

    Aneta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.