Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

14.09.2014

Krzyż wywyższony


   Po raz kolejny, rozważając czytania niedzielnej liturgii można się zastanowić, jak ważny jest Krzyż w naszym życiu? Czy bez Krzyża bylibyśmy w stanie osiągnąć zbawienie?

  Nauka jaka płynie z Pisma Świętego mówi nam, że nie byłoby to możliwe, bo zbawienie przyszło właśnie przez Krzyż.

 Po to Pan Bóg posłał nam swojego Jednorodzonego Syna, aby dać nam życie wieczne.
Zrobił to tylko i wyłącznie dla nas. Uniżył siebie, aby móc być wywyższonym... by pokazać którędy wiedzie droga do życia wiecznego.


  Pan Jezus w swojej Boskości, był też człowiekiem, a co za tym idzie, miał ludzką naturę i nie było mu obce to wszystko co przeżywa człowiek.
To On niech będzie naszym pocieszeniem w trudnych chwilach, niech będzie nasza siłą i mocą w dźwiganiu naszych Krzyży.

  Któż bardziej jak Jezus zrozumie nasze cierpienie?
Po to zszedł na ziemię, po to wziął na swoje ramiona Krzyż, abyśmy patrząc nie Niego powiedzieli Mu:

  TAK PANIE JEZU, DLA CIEBIE CHCĘ PONIEŚĆ SWÓJ KRZYŻ NA MOICH RAMIONACH. SKORO TY JEZU NIE SKORZYSTAŁEŚ Z PRZYWILEJU BYCIA SYNEM BOŻYM I NIE ODRZUCIŁEŚ KRZYŻA, JA TEŻ Z POKORĄ GO PRZYJMUJĘ I PONIOSĘ RAZEM Z TOBĄ.

    Aneta


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.