Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

13.07.2014

"Kto ma uszy, niechaj słucha"

  Niedawno podczas kazania na Mszy, w tygodniu, ksiądz wikary z mojej parafii zapytał się ludzi, kto pamięta niedzielne czytania?
 Postawił wszystkich przed prawdą o tym jak słuchamy i na ile zostaje w nas to co usłyszeliśmy na Mszy Świętej.
  Powiedział coś, co można dzisiaj przeczytać w liturgii słowa. Pewne zdanie, że to, że nie pamiętamy czytań, które zaledwie parę dni wcześniej słyszeliśmy to sprawka szatana, który chce nam to Słowo zabrać, żebyśmy jak najmniej z tego wynieśli.

I w dzisiejszej ewangelii mamy to potwierdzone:

"Do każdego, kto słucha słowa o królestwie, a nie rozumie go, przychodzi Zły i porywa to, co zasiane jest w jego sercu."

  Jak bardzo są to prawdziwe słowa możemy się przekonać słuchając ostatnich wydarzeń, gdzie ludzie określający się jako"głęboko wierzący", tak naprawdę sprzeniewierzają się wartościom, na które się powołują.
Zapominają o konsekwencjach, jakie powinni ponosić, deklarując się jako Katolicy i uczniowie Chrystusa.

Słuchają, a nie słyszą...

Nie jest to osąd ich osoby,
a jedynie postępowania.

 Może te wydarzenia są potrzebne, pewne ofiary muszą zostać poniesione, abyśmy mogli sami przed sobą stanąć w prawdzie i przekonać się, jakimi chrześcijanami jesteśmy.?
Po której stronie się opowiadamy.

  Prawda jest tylko jedna. Słowa, które zostają w nas zasiane, mają wyrosnąć na konkretny owoc.
Aby mogły wyrosnąć dobre owoce, potrzebują żyznej gleby, niezachwaszczonej, bez cierni.

  Bądźmy dobrą ziemią, przynośmy dobre owoce, które następnie będą dalej się rozsiewać, aby mogły zakiełkować w innych sercach, aby i tam te nasiona mogły wydać dobry i obfity plon.

  Dzisiaj kiedy na świecie tak bardzo rozpanoszyło się zło, potrzeba prawdziwych świadków Chrystusa, aby swoim życiem, dawali świadectwo prawdziwej wiary.
Trzeba pokazać światu, że Bóg nie uznaje żadnych kompromisów.
Daje nam takie, a nie inne Słowo, chce abyśmy je przyjęli z zaufaniem, bez wątpliwości w sens i prawdę.

Obyśmy mieli oczy i uszy otwarte na to co nam Bóg daje w Ewangelii.

 Aneta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.