Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

31.05.2014

Księga Rodzaju 39 - Józef w niewoli u Potifara

Guido Reni "Józef i żona Potifara"

Józef zostaje sprzedany do niewoli. Trafia do domu Potifara.
Los, który dotyka Józefa jest nieciekawy. Jednak w tej jego niedoli, Pan jest cały czas z nim i mu błogosławi.
Józef zdobywa zaufanie Egipcjanina i zostaje zarządcą całej jego posiadłości, a co się z tym wiąże niczego mu nie brakuje.
Jest też chwila trudna dla Józefa, ale jednocześnie, chwila sprawdzianu. Zwraca na niego uwagę żona zarządcy i bezskutecznie próbuje go uwieść.
Nie widząc efektów swoich zabiegów, żona Egipcjanina oskarża Józefa o próbę uwiedzenia jej, w wyniku czego Józef trafia do więzienia.
,Jak czytamy dalej i tam Pan jest z nim i mu błogosławi.
Józef zachowuje cały czas wierność Bogu.

Ta opowieść jest takim przesłaniem nadziei. Pokazuje, że Pan Bóg nigdy nie opuszcza człowieka.
Jeśli ten będzie mu wierny Pan będzie mu błogosławił w każdym czasie.
Kiedy życie podkłada nam kłody pod nogi, kiedy wciąż i wciąż czujemy, że mamy pod górkę, pamiętajmy, że nie jesteśmy sami.

W każdej sytuacji naszego życia, Pan chce odmiany naszego losu.
Dzieje Józefa są trudną historią życia, jednak ta historia, chociaż była małym etapem, ale przyczyniła się do zbawienia ludzkości. Była cząstką historii Zbawienia.
Zapewne jest tak, że to co nas doświadcza, ma swój sens i cel. Tak dla nas, naszych bliskich, dla naszych przyjaciół, a kto wie, czy nie będzie powodem przemiany naszych nieprzyjaciół?
Nic się nie dzieje bez przyczyny. Może sami nigdy owoców tego nie zobaczymy, ale miejmy nadzieję i wiarę w to, że Pan Bóg nas przez to wszystko przeprowadzi. Tak jak Józefa.
Każdy z nas jest jakimś małych ale niezbędnym okruszkiem potrzebnym Bogu i innym ludziom.

Aneta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.