Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

06.06.2016

Nasz nowy Święty. Ojciec Stanisław Papczyński


  W minioną niedzielę,  miała miejsce w Rzymie kanonizacja bł. O. Stanisława Papczyńskiego.
Dokonał jej Ojciec Święty Franciszek. Zapoznajmy się z postacią, życiorysem i działalnością naszego nowego Orędownika u Pana Boga.
   
  Św. Stanisław Papczyński jest patronem dzieci nienarodzonych i rodziców pragnących potomstwa.

  
  A tutaj trochę szerzej, w tekście jeszcze jako o błogosławionym i Modlitwa codzienna do Św. O. Stanisława Papczyńskiego.

    
  Modlitwa codzienna do św. Stanisława Papczyńskiego
Święty Stanisławie, czcicielu Matki Bożej Niepokalanej, proszę cię, opiekuj się dzisiaj mną i moją rodziną. Wypraszaj nam u Boga potrzebne łaski do dobrego i pobożnego życia. Pomóż dochować wierności Bożym przykazaniom. Wspieraj nas w okazywaniu sobie miłości. Ucz nas życzliwości wobec spotykanych ludzi. Zachęcaj do modlitwy. Pomagaj w pokonywaniu trudności. Prowadź nas maryjną drogą do nieba. 
Amen.
                                                   Aneta i Sławek 

2 komentarze:

  1. Współmodląca się Anna6 czerwca 2016 13:25

    Krótka modlitwa, ale bardzo treściwa. Można ją włączyć do modlitw codziennych.
    Dzięki Anetko i Sławku za nią.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wielki kult nowego świętego ma miejsce w Licheniu. Tam posługują księża marianie których założycielem jest ojciec Papczyński. Ja poznalam osobe Stanisława Papczyńskiego w tym sanktuarium i dla mnie jest on twarzą tego miejsca. Jego obraz jak i wizerunek Matki Bożej widnieje tam prawie na każdej ścianie.

    OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.