Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

25.12.2023

Boże Narodzenie 2023 r. Kapłańskie słowo i Błogosławieństwo.


  W tym roku, w wielu parafiach przeżywaliśmy Adwent budując szopkę ze świętym Franciszkiem z Asyżu, z okazji 800 rocznicy pierwszej żywej szopki zbudowanej w Greccio we Włoszech. Poznawaliśmy losy Biedaczyny z Asyżu, jego fascynację miłością Boga w tajemnicy Bożego Narodzenia, w tajemnicy miłości do Kościoła, w tajemnicy stygmatów Męki Pańskiej. Ta budowa szopki w sercu człowieka nigdy się nie kończy. Nasze życie trwa, budujemy naszą codzienność i oby w niej było miejsce dla Boga, Kościoła, Braci i Sióstr. Budujmy z miłością, budujmy wytrwale służąc przy tym modlitwą w Różach Różańcowych, w Inicjatywie Modlitwy Wstawienniczej.

To ma sens. Nasz Pan Jezus Chrystus przyszedł na świat, aby nam służyć. Naśladujmy Go i wielu innych wspaniałych Świętych.

  Kochani Siostry i Bracia, Sławku i inni posługujący modlitwą codziennie, niech Was błogosławi Bóg wszechmogący: Ojciec, Syn i Duch Święty. 

Amen.

  Życzę każdemu radości z bliskości Boga. Niech Duch Święty Was umocni i ugruntuje w miłości, która nigdy nie ustaje...

                                      ks. Czesław Matuła

 

   Franciszkańskie Boże Narodzenie

http://www.francesco.katowice.opoka.org.pl/grecio01.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.