Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

4.09.2021

Spotkanie z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim cz. 10. Obrona Jasnej Góry, Kościoła... Rodziny, Ojczyzny...


W roku 2021 warto i trzeba myśleć o obronie Jasnej Góry. Bo to nadal jest „obrona duszy, rodziny, Narodu i Kościoła – przed zalewem nowych „czarów”.

„ Obrona Jasnej Góry dziś” (  i Kościoła ) – to obrona chrześcijańskiego ducha Narodu, to obrona kultury rodzimej, obrona jedności serc ludzkich – w Bożym Sercu, to obrona swobodnego oddechu człowieka, który chce wierzyć bardziej Bogu niż ludziom, a ludziom – po Bożemu.”

„ Nie rzucim ziemi skąd nasz ród"... 

"Nie damy pogrześć Wiary"...

Spotkanie 10

Za kilka dni Polska rozpocznie niezwykły Rok Jubileuszowy: 300 lat obrony Jasnej Góry. Gdy w listopadzie 1655 roku fale „potopu” dosięgały Jasnej Góry, Ojciec Augustyn Kordecki tak mówił na wstępnej naradzie do zakonników i szlachty: „Szydzi z nas i pogardza nami nieprzyjaciel, pytając, co nam z dawnych cnót pozostało. A ja odpowiem: wszystkie zginęły, jednak coś jeszcze pozostało, bo pozostała wiara i cześć dla Najświętszej Panny, na którym to fundamencie reszta odbudowana być może. …” (Henryk Sienkiewicz Potop.)

  Jubileusz zacznie się w sobotę: w dzień Maryi, gdyż w tym roku Maryja „porodziła” Syna swego w sobotę i wszystko dziać się będzie pod znakiem Jej dnia.

 Warto myśleć o obronie „Jasnej Góry” roku 1955. – Jest  to obrona duszy, rodziny, Narodu i Kościoła – przed zalewem nowych „czarów”. Moja „Jasna Góra” ściśniona zewsząd wałem udręki; walą pociskami „zabobonu”  i wstecznictwa” – w „Kurnik”. Przed 300laty „Kurnik” ocalał i trwa do dziś dnia.

  „ Obrona Jasnej Góry dziś” – to obrona chrześcijańskiego ducha Narodu, to obrona kultury rodzimej, obrona jedności serc ludzkich – w Bożym Sercu, to obrona swobodnego oddechu człowieka, który chce wierzyć bardziej Bogu niż ludziom, a ludziom – po Bożemu.

Prudnik Śląski 18 XII 1954r sobota

Źródło :

"Zapiski więzienne". Wyd. Paryż 1982r

Oprac. Sławek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.