Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

29.05.2015

Bóg jest wierny. Świadectwo modlitwy za przyszłego męża. O swoją przyszłość.   Przed człowiekiem, który chce wieźć swoje życie wedle Bożego planu stoją pewne kardynalne pytania. Jedno z podstawowych, to, jak, w jakim stanie, mam realizować swoje życie. w stanie świeckim, czy poświęcając się na wyłączną służbę Panu Bogu, w stanie zakonnym, duchownym?
   Jeśli człowiek znajdzie odpowiedź na to pierwsze pytanie, wtedy pojawiają się pytania kolejne.
   
  Dzisiaj będzie o stanie świeckim, a konkretniej o odczytaniu powołania do życia w małżeństwie.
  Czy i jak się do niego przygotowujemy? 
 
   Są różne płaszczyzny....
Do których spraw młodzi ludzie podchodzą najpoważniej?

 Ostatnio na Forum mieliśmy dość krytyczną dyskusję o problemie z uznaniem przez proboszcza w parafii młodych, jakiegoś zaświadczenia o weekendowym  przygotowaniu się do Sakramentu Małżeństwa…. 
   Wpisałem w przeglądarkę hasło związane z naukami przedmałżeńskimi i wyskoczyły mi strony… wcale nie katolickie, ale poruszające sprawę nauk przedmałżeńskich i ich wieloaspektową wagę. Byłem zaskoczony pozytywnym odniesieniem się do nich w tych miejscach.
   A niektórym kandydatom do małżeństwa, chodzi niekiedy tylko o dopełnienie formalności...
W małżeństwie zaś wykładają się na pierwszym poważniejszym kryzysie…
   
  Chcielibyśmy w tym kontekście polecić świadectwo Katie.   Żywo, radośnie mówiącej, dlaczego i jak ona podeszła do swojego przyszłego męża, do swojej przyszłości, i to już w tak młodym wieku. 
  Jak to zestawić z podejściem wielu... naszych młodych ludzi do swojej przyszłości?
Marnie to wypada.
   
 Poważne podejście i poważna odpowiedź Pana Boga, bo Bóg jest wierny i słucha tych, którzy do Niego wołają. Tylko wołając wierzmy.
   Polecamy bardzo
                                                                  Aneta i Sławek

                
  
A po kliknięciu to o czym wspomnieliśmy.... Oraz kolejne świadectwo w omawianej sprawie.

http://www.przewodnikmp.pl/artykuly/102-formalnosci-lubne/351-kurs-przedmalzeski

4 komentarze:

 1. Ja zawierając Sakrament Małżeństwa już prawie 9 lat temu zupełnie nie przywiązywałem wagi do nauk przedmałżeńskich. Żona miała ukończony kurs w latach wcześniejszych a ja nie miałem nawet świadectwa z religii na zakończenie szkoły średniej (albo i w końcu się znalazło - teraz już nie pamiętam). Proboszcz z naszej parafii chciał mnie wysłać na nauki przedmałżeńskie do ośrodka w Gródku nad Dunajcem (jestem z Nowego Sącza) ale ku mojej wtedy radości A ROK TEMU ROZPACZY!!! nie było już wolnych miejsc a czas nas naglił... Dał mi do poczytania książeczkę niegrubą, którą może i na moje szczęście przeczytałem wraz z przyszłą wtedy jeszcze Żoną. Jednak to nie uchroniło Nas i naszego Małżeństwa przed potężnym wstrząsem jakiego doznaliśmy w zeszłym roku. Teraz powoli podnosimy się pod naszym Krzyżem ale powiem Wam, że tylko i wyłącznie dzięki Bogu i powtórnej mojej nauce Wiary w Niego!!!
  Dlatego tak jak to przeczytałem w ostatnim linku do tego tekstu Dziękujmy Panu Bogu, dziękujmy za wszystko!
  Co ciekawe najpierw napisałem te podziękowania jako świadectwo na stronie www.faustyna.pl a dopiero później wszedłem na naszą stronę i "nadziałem się" na ten tekst - Duchu Święty - PROWADŹ!
  Z radością zamieszczam moje podziękowania naszemu Panu również tutaj. Ups... tzn. zamieszczę jak ukażą się w świadectwach na stronie Św. Faustyny bo ich sobie nie skopiowałem a jak się nie ukażą to napiszę nowe, inne :) :) :)
  Szczęść Boże +

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Ci, Panie Jezu, za to, że mnie tak doświadczasz i uczysz miłości, dając szansę na życie wieczne.
  Dziękuję za Matkę Twoją i naszą, którą dałeś nam pod Krzyżem.
  Dziękuję za świętą Faustynę, dzięki której poznajemy miłosierdzie Twoje.
  Dziękuję za moją Mamę, która nauczyła mnie, że jest Bóg.
  Dziękuję za Tatę z wszystkimi jego wadami i zaletami.
  Dziękuję za Brata i Siostry moje.
  Dziękuję za moją ukochaną żonę Edytę, którą mi podarowałeś jako Skarb mój ziemski największy. Dziękuję za Dzieci nasze: Grzesia i Bartusia - wierzę, że to jeszcze nie koniec :) :) :)
  Dziękuję za Rodziców Edyty, których otrzymałem od Ciebie - to oni podarowali nam w dniu ślubu obraz: Jezu, ufam Tobie...
  Dziękuję Ci, Jezu, za siebie, za to że jestem, za to jaki jestem, bo jestem dobrym, wrażliwym i wesołym człowiekiem, dziękuję Ci też za to jaki będę.
  Dziękuję Ci za wszystko i ufam Tobie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Januszu, obyście oboje z Żoną - tak by było najlepiej - oparli się o Pana Boga. Wtedy wszystko będzie tak Piękne w Waszym życiu małżeńskim i rodzinnym, jak może nigdy dotąd nie było. Problemy przestaną być problemami. Życzę wam żarliwej Miłości do Pana Boga i wzajemnie do Siebie. Panie Boże, proszę Błogosław i prowadź to Małżeństwo

  Sławek +

  OdpowiedzUsuń
 4. Bóg zapłać Sławku. Wierzę, że tak będzie choć czasami tak ciężko w tą Wiarą... ale nie poddam się i będę wierzył zawsze i wszędzie i WIERZĘ, że jest i będzie to nasza wiara i modlitwa wspólna tzn. moja i mojej ukochanej Żony Edyty.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.