Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

28.07.2017

Apostołowie, ich następcy i… my.


  W słowniku języka polskiego możemy przeczytać, że słowo apostoł ma następujące znaczenia:
1. «każdy z dwunastu wybranych uczniów Chrystusa»
2. «głosiciel chrześcijaństwa»
3. «propagator jakichś zasad, jakiejś idei lub nauki»


  Czy nie odnosi się więc to także do nas wszystkich, zgromadzonych w Kościele Katolickim, że apostolstwo jest naszym powołaniem ? /pkt.2/  Czy myślenie, że to właśnie współcześni chrześcijanie powinni się czuć następcami Apostołów,  nie mogłoby mobilizować do głoszenia Dobrej Nowiny?

  Uważam, że strona IMW, a także inne formy dostępne dla ludzi świeckich są właśnie dane katolikom do budowania w sobie przeświadczenia... że zgromadzeni w Kościele Katolickim jesteśmy następcami Apostołów... według ducha chrześcijaństwa w prostej linii :), tylko czy budujemy w sobie tę świadomość :), że mamy jak Apostołowie fascynować się Jezusem? Tylko fascynacja Jego Osobą pozwala być wiarygodnym w niesieniu Go innym ludziom… a tak właśnie czynili Apostołowie...

  Pozdrawiam serdecznie Wszystkich :):):)

                                                 Ela P

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.