Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

8.11.2016

"Gdzie cię zastanę, tam cię osądzę…"

Jesteśmy przy końcu Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.
Miłosierdzie Boże jest nieskończone.
To ze strony Pana Boga....
Jednak ograniczają go nasze wybory... wybory ostateczne.... 
A co do nich prowadzi?...

  Dzięki Annie, współmodlącej się z nami, która tak wszystkich zaprasza do dyskusji na naszym Forum, polecamy bardzo artykuł ks. Andrzeja Trojanowskiego TChr, pochodzący z czasopisma Miłujcie się 5/2012.   Tekst ten zaliczony  został do tekstów traktujących o fundamentach wiary katolickiej.
  Oto jego fragment:
"W 1937 roku Klara, młoda, wierząca dziewczyna, dowiaduje się o nagłej śmierci swojej koleżanki z pracy – Anity, która niedawno zawarła sakramentalne małżeństwo, lecz od roku dobrowolnie porzuciła praktyki religijne.
Nazajurz po otrzymaniu wiadomości Klara uczestniczyła we Mszy św., ofiarowała za Anitę Komunię św. i gorąco się modliła. Późnym wieczorem, gdy rozmyślała jeszcze o tej śmierci i modliła się za duszę swej koleżanki, w pewnym momencie zobaczyła Anitę w przerażającym stanie. Koleżanka mówiła do niej: „Klaro! Nie módl się za mnie! Jestem potępiona. Przychodzę nie z własnej woli, ale tylko dlatego, że zostałam zmuszona przez Boga; nie myśl sobie, że czynię to z przyjaźni do ciebie. My nie kochamy już tutaj nikogo. W rzeczywistości chciałabym, abyś i ty została strącona w to miejsce wiecznego nieszczęścia, gdzie ja jestem. Ach... Obym w ogóle nigdy się nie narodziła! Tak, nienawidzę Boga z całym zapałem dobrowolnie powziętego postanowienia bycia oddzieloną od Niego, postanowienia, które podjęłam w chwili śmierci i którego nie chcę nigdy odwołać.
Rozumiesz teraz, dlaczego piekło jest wieczne? Jest tak dlatego, że mój upór i moja nienawiść do Boga nie ustaną nigdy! Zmuszona jestem dodać, że Bóg jest miłosierny nawet dla nas. Dając nam przedwczesną śmierć, uniemożliwił nam popełnienie tego całego zła, do którego bylibyśmy zdolni. Powiększyłoby to nasze winy i karę. Wszyscy ci, którzy płoną w piekle, nie modlili się wcale lub modlili się tylko o zaspokojenie swoich żądz. Modlitwa jest pierwszym krokiem w kierunku Boga."...
  
 Czytaj dalej: 
https://archiwum.milujciesie.org.pl/nr/fundamenty_wiary_katolickiej/gdzie_cie_zastane_tam.html
   
                                                  Anna, Aneta i Sławek 

3 komentarze:

 1. Szczęść Boże.
  Dziękuję Wam za udostępnienie artykułu. Ciekawy, przerażający. Jeden z ciekawszych, który ostatnio przeczytałam. Daje dużo do myślenia.
  Każdy z nas ma w swoim otoczeniu ,ludzi, którzy nie wierzą w Boga, Jego Miłosierdzie. Módlmy się, aby zaczęli dostrzegać Bożą Miłość, aby ich serca pragnęły szukać DOBRA. O światło Ducha Św. w podejmowanych wyborach, które moją wpływ na te i przyszłe życie.

  Pozdrawiam
  Bożenka PZ

  Po jego przeczytaniu umacniam się w przekonaniu, że musimy modlić się o nawrócenie znanych i nieznanych nam ludzi , o dokonywanie przez nich właściwych wyborów, o wiarę w Boże Miłosierdzie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Od jakiegoś czasu kiełkuje u mnie myśl aby wstąpić do Bractwa Ratowania Dusz Zagrożonych Potępieniem i Dusz które chcą targnąć się na własne życie.
  Tak jak powiedział pewien zachęcający do tego ksiądz, że tym którzy są w czyśćcu kiedyś Pan Bóg pozwoli oglądać się twarzą w twarz. Zatem ważniejszą rzeczą jest ratować te Dusze które są zagrożone piekłem na wieczność.
  Nasza modlitwa może uratować wiele Dusz.
  Jest to podobno jedyne takie Bractwo na świecie. Ma ok. 4000 członków.
  Z PANEM BOGIEM:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Po lekturze tego tekstu umacniam się że modlitwa za ludzi znanych i nie tylko jest ważna i nie należy jej przerywać

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.