Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

27.01.2016

Wybaczyć niewybaczalne?

  Jestem pod niesamowitym wrażeniem przeczytanej właśnie książki o ludobójstwie w Ruandzie. Autorka książki "Ocalona aby mówić", Immaculée Ilibagiza, która przeżyła rzeź, opisuje w jaki sposób została ocalona, a co najważniejsze, jak potrafiła przebaczyć mordercom, którzy zabili jej najbliższą rodzinę, a na nią samą urządzili "polowanie".

  Bardzo poruszyła mnie jej relacja z Panem Bogiem. Być może, a właściwie na pewno, jej gorąca modlitwa, jej wiara i zaufanie Panu, pomogły jej przetrwać trudne chwile.
Nieprzerwana modlitwa, pokonała kiełkujące i co jakiś czas dające o sobie znać uczucie nienawiści do oprawców, zaowocowała w niej, dając łaskę przebaczenia tym, którym wydawałoby się wybaczyć nie można.

   Jeśli zmaga się ktoś z Was z brakiem przebaczenia, polecam przeczytać tę książkę, która jest świadectwem, że da się przebaczyć coś co wydaje się, że po ludzku przebaczyć nie można.

  Tylko z Bożą mocą można pokonać niechęć i nienawiść do drugiego człowieka.
Tylko Bóg daje siłę do tego, żeby stanąć twarzą w twarz z kimś, kto przyczynił się do naszego cierpienia.
Tylko Bóg uwalnia i uzdrawia to, czego człowiek sam uzdrowić nie może.

  Dlaczego bardzo polecam akurat tę książkę? 
W prawdzie akcja dzieje się daleko od nas, ale problem wielkich problemów i przebaczenia, a raczej jego braku, myślę, że dotyka wielu z nas. Czasami pojawiają się w mailach, czy komentarzach słowa pełne bólu, żalu. Poczucie skrzywdzenia z przeszłości, nie pozwala zagoić się ranom.... Immaculée pokazuje, że nawet te najpotworniejsze doświadczenia można oddać Jezusowi i w pogodzeniu się z nimi pójść dalej do przodu.
Bez przebaczenia to jest NIEMOŻLIWE !
Jeśli jednak podejmiemy to z Jezusem, to wybaczyć niewybaczalne, stanie się możliwe.... a jest konieczne.

                                                                     Aneta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.