Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

19.10.2015

Panie Boże, proszę poślij mnie tam gdzie chcesz i tak, jak chcesz. Tydzień misyjny 2015r. Nasze pozdrowienia.


  Trwamy w  Tygodniu Misyjnym 18 – 24. 10 2015r. 19 października obchodzimy  Światowy Dzień Misyjny.
Obecny Tydzień Misyjny obchodzony jest pod hasłem:  Od nawrócenia do misji.

  Więcej otrzymałam, niż dałam.”
Są to słowa które usłyszałem wczoraj w jednym z programów telewizyjnych, wypowiedziane przez pewną wolontariuszkę posługująca na Misjach....
    
  Pan Jezus powiedział „"Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” Mk.16. 15
    
  Na misjach, w kilkudziesięciu krajach świata, posługuje ok. 2 tysiące polskich Misjonarzy:  Księży diecezjalnych, zakonników, sióstr zakonnych, oraz Misjonarzy świeckich.
Są to osoby, które odczytały swoje posłannictwo głoszenia Ewangelii dosłownie i dały siebie całych.
  Za nimi jednak, powinny stać miliony wierzących  Polaków, którzy ciesząc się z tak posłanych, powinni wspierać, według  potrzeb, Misjonarzy i ludzi do których oni się wybrali. Wspierać przez  współtworzenie struktur misyjnych w Polsce, przez dar materialny i post i modlitwę.
  Aby wspierać trzeba mieć w sobie dobroć.   Mówiły o niej nasze teksty z minionego tygodnia.
Dobroć i chęć dzielenia się wnikają z miłości Boga i człowieka.  A miłość Boga karmi się przebywaniem z Nim na modlitwie, Mszy Świętej i częstym korzystaniu z sakramentów świętych.
  Kochajmy więc i nawracajmy się, a o Misjach i Misjonarzach pamiętajmy nie tylko w Tygodniu Misyjnym.
   
  Chcielibyśmy w tym czasie, pozdrowić bardzo tych, którzy z tak dalekich i egzotycznych zakątków świata zaglądają  na naszą stronę Modlitwy Wstawienniczej, oraz na nasz profil na Facebooku.  Naliczyliśmy ok. 50 krajów.
  Życzymy wszelkiego dobra wszystkim, a Misjonarzom, spalania się z Miłości do Boga tam i tak jak wybraliście. Aby wola Boża wypełniła się dla Was do końca. Abyście w swoim posługiwaniu mieli wsparcie w nas; rodakach i siostrach i braciach w Chrystusie.

 ...Nie mamy wiedzy... a szkoda, czy  wśród tych odwiedzin, powtarzających się częściej, czy trochę rzadziej, są odwiedziny naszych Misjonarzy...  Jeśli można prosimy o słowo a może i współpracę.... Udostępnimy nasze łamy dla Was.
  Z kilkudziesięciu krajów świata, wymienimy kilka misyjnych, z których wejścia są dość częste: Kenia, Australia, Brazylia, Turcja, RPA.

  Panie Boże, prosimy prowadź i błogosław wszystkim, których posyłasz i tym, do których są posłani.
Błogosław nam wspierającym.

                                                             Sławek z Anetą

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.