Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

23.05.2015

Księga Wyjścia 25 - 30... Obmyć się, aby żyć.

   Kolejne rozdziały, to szczegółowe przepisy dotyczące m.in. darów, stołów, świeczników, ofiar, ołtarza, szat, przybytków, czy tego jak należy wyświęcać kapłanów począwszy od Aarona i jego synów, aż po kolejne pokolenia... itd.
  W rozdziale 30 jest też przepis, nad którym chciałabym się zatrzymać.  Dotyczy on tego, co winien uczynić kapłan wchodząc do Namiotu Spotkania i jakie są tego skutki ...

  Tak też powiedział Pan do Mojżesza:  "Uczynisz kadź z brązu, z podstawą również z brązu, do obmyć, i umieścisz ją między przybytkiem a ołtarzem, i nalejesz do niej wody.  Aaron i jego synowie będą w niej obmywać ręce i nogi.  Zanim wejdą do Namiotu Spotkania, muszą się obmyć w wodzie, aby nie pomarli. Tak samo, gdy się będą zbliżać do ołtarza, aby pełnić służbę i aby składać ofiarę spalaną dla Pana,  muszą obmyć ręce i nogi, aby nie pomarli. I będzie to prawo zawsze obowiązywać Aarona i jego potomstwo po wszystkie czasy".
Ks Wj 30, 17 - 21

  Obmyć się, aby nie umrzeć. Wchodząc do Namiotu Spotkania muszą być czyści.
Oczyszczające działanie wody...
   A w sensie duchowym? 
Woda życia - obmycie poprzez Chrzest Święty... czy obmycie w Sakramencie Pokuty, aby idąc na spotkanie z Panem Jezusem mieć czystą duszę...
  Czystość daje nam gwarancję życia. Nieczystość popycha nas ku śmierci, śmierci duchowej.
                                                                              Aneta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.