Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

22.05.2015

Modlitwa o dobry wybór prezydenta naszego kraju.

W niedzielę będziemy wybierać w głosowaniu prezydenta Polski, dlatego prośmy już dzisiaj o dary Ducha Świętego dla wszystkich Polaków, o łaskę rozeznania takich decyzji, które będą miłe Bożemu Synowi, abyśmy wybrali tego kandydata na prezydenta, który będzie umiał sprostać zadaniom, godnie wykonując je w duchu Bożym, kierując się Ewangelią dla dobra Narodu Polskiego.

PANIE BOŻE PROWADŹ 

2 komentarze:

  1. "Niech zstąpi Duch Twój i odnowie oblicze ziemi. Tej ziemi"...Te słowa są nadal bardzo aktualne dla naszej ojczyzny. Myślę, że druga tura wyborów prezydenckich zbiegająca się ze Świętem Zesłania Ducha Św. to znak dla nas wszystkich wierzących.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, niech zstąpi Duch Twój.... jeżeli nie zapraszamy Go do własnego życia, nie oczekujmy , że sam przewieje naszą rzeczywistość. To my musimy pragnąć zmian, nie pieniactwa, awantur, obrzucania się błotem i wymagań aby ktoś gdzieś, za nas, z boku, bez zaangażowania w życie, parafialne czy społeczne. To rzeczywiście znak, rodzaj przynaglenia aby obudzić w sobie poczucie przynależności do narodu, do wspólnoty, tylko samo odczytanie znaku zmian nie przyniesie. Kochamy wielkie idee, często z nostalgią mówimy- kiedyś to było poczucie zjednoczenia w narodzie.....czy coś się zmieniło? Przecież nadal jesteśmy narodem , tym samym, ale pozostało w nas chyba już tylko zamiłowanie do tych rzewnych wspomnień...

    OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.