Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

10.02.2015

7. O modlitwie chrześcijańskiej słów kilka… kontynuacja :)... Duchu Święty prosimy Cię…

  Trwając w naszych rozważaniach o modlitwie prośmy o Dary Ducha Świętego …każdy dla siebie jak i dla tej Inicjatywy… skoro w niej uczestniczymy, to współtworzymy ją  w jakimś sensie, a dzień za dniem… możemy coraz bardziej :) 


  Przyjdź Duchu Święty…otwieraj nas na Twoje Dary byśmy je dostrzegali i byli chętni do współpracy z Tobą … :) :) :) obdarz nas jednością i pokojem…dzięki Tobie wszystko jest możliwe…:)  Zapewne niektórzy  modlą się tak, ale trzeba także innych zachęcać…:)…

  Biorąc za przykład postępowanie Papieża,  Świętego Jana Pawła II - człowieka modlitwy - możemy być pewni, że błogosławiona troska o siebie samych zaowocuje zarówno w życiu tych, za których modlimy się, jak również w naszym osobistym 
…jeśli tylko przyjmiemy obdarowanie nas przez Boga i zechcemy je pomnażać w  życiu…:) :) :)

Codzienna modlitwa Jana Pawła II do Ducha Świętego…

Duchu Święty, proszę Cię
o dar mądrości do lepszego poznawania  Ciebie i Twoich doskonałości Bożych,
o dar rozumu do lepszego zrozumienia ducha tajemnic wiary świętej,
o dar umiejętności, abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary,
o dar rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował,
o dar męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać,
o dar pobożności, abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością,
o dar bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu, który Ciebie, o Boże, obraża.

  Znamy tę historię… tej modlitwy nauczył Jana Pawła II jego ojciec… Pewnego dnia zauważył, że Karol  niezbyt gorliwie wypełnia obowiązki ministranta, że nie jest wystarczająco zdyscyplinowany, wtedy zwrócił się do syna mówiąc: «Nie jesteś dobrym ministrantem. Nie modlisz się do Ducha Świętego»… I pokazał mu jakąś modlitwę...

  Jan Paweł II po latach powiedział : „Nie zapomniałem jej… Z jakim on przekonaniem do mnie mówił! Jeszcze dziś słyszę jego głos”.
  Karol miał wtedy dziesięć-dwanaście lat... a kiedy jako Jan Paweł II  spotkał się z młodzieżą w kościele św. Anny w Warszawie podczas pierwszej pielgrzymki do Polski/1979 rok/  właśnie tę modlitwę polecił młodzieży mówiąc:  Przyjmijcie ode mnie tę modlitwę, której nauczył mnie mój ojciec i pozostańcie jej wierni”.

… czy chcesz iść  za zachętą ukochanego Papieża, by  każdego dnia przyzywać Ducha Świętego …
do swojego serca:)
  Nauczanie Papieży jest dla wierzących cennym drogowskazem… na rozpoczęcie Roku Wiary, Benedykt XVI zachęcał, a nawet wyraził takie życzenie  abyśmy  ponownie odkryli i przestudiowali podstawowe treści wiary znajdujące się w Katechizmie Kościoła Katolickiego… przez Rok Wiary/2012-2013/ w kościołach wyłożono egzemplarze Katechizmu, co miało nam uświadamiać jak ważne dla rozwoju życia religijnego jest poznawanie tego dokumentu… Dzięki lekturze Katechizmu na nowo mieliśmy przyjąć prawdę, że treść naszej wiary nie jest teorią, ale spotkaniem z konkretną Osobą, która żyje w Kościele

  Życie modlitwy i wiara wzajemnie się budują… te piękne, delikatne kwiaty, które  rozkwitają w ludzkim sercu  wówczas, gdy otrzymują dobre pożywienie… :) :) :)

  Może  znajdziesz chwilę czasu oraz siły … właśnie część czwarta KKK (2558-2865) jest poświęcona modlitwie chrześcijańskiej :) :) :)… kto  w Roku Wiary poszedł za zachętą Papieża czytając dwie strony dziennie przeczytał cały Katechizm … :)

… jednak nadal w każdej chwili możesz to uczynić…  nawet jeśli nie masz Katechizmu … zaglądając pod ten link :)  http://www.katechizm.opoka.org.pl/

 Oczywiście możemy zatrzymać się na katechezach, które doprowadziły nas do Bierzmowania, ale nauczanie Papieży zachęca  do poznawania bogactwa Kościoła, dla umacniania wiary i rozwoju  życia modlitwy… :) :) :)…  Wypłyń na głębię …:) :) :)
                                                                                    Elżbieta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.