Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

4.01.2015

Najświętsze Imię Jezus


Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem…


Panie Jezu, dziękujemy
że to właśnie nas wybrałeś.
Nazywając po imieniu,
                                                Ty nam przecież zaufałeś

(Z pieśni Boże ojcze, nasz Rybaku, napisanej z okazji pierwszej komunii mojej córki. Maj 2010r.)  
 
  Krótka refleksja po tym, jak zobaczyłam mnogość imion w odpowiedzi na propozycję Anny i tyle ciepłych, dobrych słów od Imiennie podpisanych i… Anonimowych także…. Prosimy o więcej….
  Sfera języka należy do dziedziny częstych ludzkich porażek: obmowa, kłamstwo, plotkarstwo, oszczerstwo, wyzwiska… Trzeciego stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, przypadało też dodatkowe wspomnienie, Najświętszego Imienia Jezus. Jak ważne jest nasze imię… Wyraża ono naszą tożsamość, wiele imion posiada znaczenie. Imię Jezus -z hebrajskiego Jahwe-oznacza Jest Zbawieniem. To, jak się nazywamy, jest ważne, ale nie mniej ważne jest to, jak nazywamy innych. Złym słowem można zabić, dobrym – uratować życie. I nie ma tu przesady! Musimy modlić się za tych, którzy bezczeszczą słowem Najświętsze Imię Jezusa i Maryi Niepokalanie Poczętej.... 
Musimy wynagradzać za grzechy popełnione słowem, ale musimy się też bacznie sobie przyglądać, przysłuchiwać. Nawet jeśli nie bluźniliśmy, posłuchajmy siebie: Ile razy mówiliśmy- nie „przeciw”, lecz „za”. Ile razy milczeliśmy - nie „przeciw”, lecz „za”?
  Badajmy siebie, na ile nie zawiedliśmy zaufania… Słowa, które było na początku u Boga, i Bogiem było Słowo, które… stało się Ciałem (por. J 1,1).

                                          Agnieszka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.