Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

1.12.2014

Z Św. O. Pio w Adwent cz.6. W cichości i pokorze przed Tobą Panie.
  "Boję się sądu Bożego, nie ludzkiego."


    1 grudnia
  Dobrego dnia, Siostro i Bracie!
Zatrzymaj się na chwilę…

  Wczoraj oglądałam z zachwytem dekoracje bożonarodzeniowe…. tzn. świąteczne, bo  słowa „Boże Narodzenie” usunięto z obawy przed (no właśnie, kim????) Wszystko błyszczy się i mieni, choć adwentowy czas ledwie się rozpoczął. Ale tu, gdzie mieszkam, tak właśnie jest.
Adwent jest czasem świętowania, ubierania choinki. A zaraz po Trzech Królach wszyscy wyrzucają drzewka. Taki porządek… Zawsze mnie ciekawiło, co świętują inne nacje. Taki zgiełk, wózki wypchane prezentami. Święto prezentów... Owczy pęd. Jedni przed drugimi.
  
  My w tym roku chcemy zgoła inaczej. Bez pompy. Będzie skromnie. A opinie otoczenia…
„Boję się sądu Bożego, a nie ludzkiego. Niech nas przeraża tylko grzech, ponieważ obraża Boga i nas hańbi.   (Archivio Padre Pio. Tł.o.S.Kafel)....

   I właściwie to jedyne, na czym powinno nam zależeć, o co powinniśmy się trudzić.
Stara łacińska sentencja poucza nas: verba docent, exempla trahunt.  
 Słowa uczą, przykłady pociągają.

  Święty Ojcze Pio, naucz nas milczeć i być przykładem godnym naśladowania. Niech słowa nasze będą pełne pokory, a czyny- bez względu na ludzkie opinie. Tobie, Panie Boże!
                                                                                      AgnieszkaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.