Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

4.10.2014

Księga Wyjścia 5 - 6 Początek drogi wyjścia z Egiptu.


 Mojżesz wybiera się do Faraona i prosi o umożliwienie wyjścia narodu Izraelskiego na 3 dni,żeby mógł złożyć ofiarę Bogu. Co robi Faraon? Mało tego, że nie zezwala na to, to jeszcze wprowadza dodatkowe restrykcje, co powoduje jeszcze większy ucisk narodu żydowskiego. Pan Bóg w rozmowie z Mojżeszem mówi mu, że uczyni serce Faraona twardym, i tak się stało.
  Kiedyś zastanawiałam się dlaczego tak Pan Bóg uczynił, dlaczego do tego dopuścił, przecież to musiało  być mało zachęcające dla Mojżesza? A jednak taki był Boży Plan.
 Dopóki jest nam dobrze, to nie bardzo chce nam się cokolwiek robić z naszym życiem.
 Ileż to razy spotykamy się z taką sytuacją, że człowiek musi doświadczyć całkowitego upadku, dotknąć dna ,żeby mógł zmieniać swoje życie. Ten ucisk , który spadł na naród żydowski, miał ich prawdopodobnie skłonić do tego, żeby zechcieli wyjść z Egiptu, z niewoli.
  Tak samo jest i z grzechem. Dopóki stwarza pozory jakiegoś "dobra ", trwamy w nim, jednak kiedy zaczyna nas uwierać, robimy wszystko, żeby wyjść z tego... wyjść z niewoli grzechu...

Aneta


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.