Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

20.09.2014

Księga Wyjścia 1--3 Mojżesz


   Po śmierci Józefa naród Izraela rozrasta się bardzo. Nie podoba się to Faraonowi i próbuje przez ucisk ograniczyć przyrost narodu żydowskiego. Kiedy to nie przynosi oczekiwanego skutku, nakazuje położnym zabijać wszystkich narodzonych chłopców. Jednak położne nie wykonują poleceń władcy. Faraon więc, całemu narodowi  każe każe mordować narodzone dzieci płci męskiej.
 Jednak chłopiec zrodzony w jednym z małżeństw z pokolenia Lewiego zostaje przez swoją matkę ocalony. Niemowlę zostaje włożone do plecionego kosza i puszczone na wodę.
Córka Faraona ujrzawszy dzieciątko postanawia je wychować jak syna.
 Dzieckiem tym był Mojżesz....
  Mojżesz dorasta w rodzinie królewskiej.
Kiedy po latach wychodzi, aby zobaczyć swój naród, widzi jak niesprawiedliwie jest traktowany jego rodak, bity przez egipskiego strażnika. Zabija go, a następnie ucieka na pustynię, aby schronić się przed karą, jaką na niego wyznaczył Faraon.
Na pustyni spotyka córki kapłana Madianitów. Żeni się jedna z nich - z Seforą.


 Pan Bóg przemawia do Mojżesza. Mówi mu, że ma wyprowadzić swój lud z Egiptu, z niewoli.
 Mojżeszowi wydaje się to zadanie niewykonalne, tym bardziej, że musi iść do Faraona i prosić go o pozwolenie na wyjście ludu z Egiptu.
 Wobec takiego zadania  czuje się bezradny, jednak Pan Bóg daje Mu wyraźnie do zrozumienia, że jest razem  z nim.

  Czy i my czasem nie mamy wątpliwości i to przed dużo mniejszymi sprawami?
Pan Bóg jest z nami, jeśli będzie taka Jego wola , a My będziemy czynić wszystko co jest zgodne z tą Wolą możemy być pewni, że damy radę :)

    Aneta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.