Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

6.07.2014

"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię."

 
 Słowa z dzisiejszej liturgii niech będą ku pokrzepieniu dla tych, których życie nie rozpieszcza.
Może nieraz słyszysz, że jesteś do niczego, że nic z Ciebie nie będzie?
Może w swoim życiu doświadczasz cierpienia i doznajesz krzywdy od innych?
Jeśli Ci się wydaje, że Bóg Cię nie kocha i zapomniał o tobie, bo nic Ci się nie udaje,
przeczytaj dzisiejszą Ewangelię, a zobaczysz, że to właśnie Ciebie Bóg kocha szczególnie mocno.
Jak matka, która z wielką troską pochyla się nad chorym dzieckiem, tak samo Bóg Ojciec bierze w ramiona tych, którym jest źle.

"W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie."
Mt 11,25-30


   To właśnie w takich chwilach najczęściej otrzymujemy łaskę wiary, bo zaczynamy patrzeć oczami duszy, bo zaczynamy szukać i dopatrywać się sensu tego co dzieje się w naszym życiu.
Mimo, że często nas przybijają nasze trudy, to jednak odkrywamy w nich sens naszego cierpienia.
To jest właśnie czas refleksji nad życiem...


    Dziękujmy Panu Bogu, że dla nas odkrywa to co dla innych jest zakryte, że dał nam taką szansę,
bo tym samym wskazał nam drogę do zbawienia, bo otworzył nam oczy i pokazał co w życiu jest najważniejsze, czym mamy się w nim kierować.

"Wy nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, jeśli tylko Duch Boży w was mieszka. Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy. A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha. Jesteśmy więc, bracia, dłużnikami, ale nie ciała, byśmy żyć mieli według ciała. Bo jeżeli będziecie żyli według ciała, czeka was śmierć. Jeżeli zaś przy pomocy Ducha uśmiercać będziecie popędy ciała - będziecie żyli."
Rz 8,9.11-13


Aneta
6 komentarzy:

 1. Dziękuję Panu za przypomnienie, że chodzi tu o świadome decyzje, za pokazanie mi jak bardzo jestem słaba, że bez współpracy z Jego łaską nic nie mogę oraz za Jego MIŁOŚĆ okazywaną mi przez świadectwa bliźnich. Chwała Panu.
  Dziękuję Panu, za wszystkie wyroki Jego Opatrzności, za to, że prowadzi mnie za rękę,za smutki i radości,cierpienia i za kłopoty też.
  Kochani !
  Wiemy, że Pan nasz zmienia ludzi, a modlitwa przynosi zaskakujące rezultaty. I to jest zadanie dla nas – byśmy nie ustawali w modlitwie.
  Za ten czas, za nasze Rodziny,Bliskich i Ich świadectwa życia i słowa, za każdego z Współmodlących się, wszystkie doświadczenia... Bardzo dziękuję

  Szczere i radosne podziękowania oraz niskie ukłony ślę w kierunku całego Zespołu tej stronki! Niech Pan Bóg błogosławi Waszej pracy i oby nigdy nie zabrakło Wam zapału i czasu do dalszego rozwijania tego dzieła.
  Polecam się modlitewnej pamięci i o niej zapewniam.

  OdpowiedzUsuń
 2. A my dziękujemy za to, że jesteś, za Twoją aktywność. Za Twoje dobre, mądre, zachęcające i z serca słowa, za Twoją modlitwę.
  Panie Boże, proszę Błogosław Eli.

  Ja się Tobie również nisko kłaniam ;) :)
  Sławek

  OdpowiedzUsuń
 3. Z nadmiaru obowiązków nie bardzo mogę się udzielać tak jak powinnam, ale obiecuję że od czasu do czasu zaczepię tu Kogoś :)
  Sławku, bardzo serdeczne Bóg zapłać za wstawiennictwo u Boga by mi Błogosławił !
  A ja mam na swoim pulpicie takie Błogosławieństwo (za chwilkę przepiszę ) kiedy odpalam kompa i za każdym razem kiedy podchodzę, to wypowiadam te słowa...
  Kochaniutki Panie Boże, pokornie proszę Błogosław całej naszej Rodzince-Modlitwa Wstawiennicza
  „Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem”.
  Lb 6,24-26
  Wypowiadaj słowa błogosławieństwa nad każdą spotkaną osobą, „bo wzywając moje Imię nad nimi, Ja osobiście (!!!) będę im błogosławił”
  Bóg

  OdpowiedzUsuń
 4. Niech nam wszystkim Błogosławi Pan

  https://www.youtube.com/watch?v=yjAzZZZlLzQ

  Sławek

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję Panu Bogu, za to, że mogę służyć Jemu samemu oraz pewnej wspólnocie braci i sióstr. Zdaję sobie sprawę, że jestem bardzo słaby i nędzny, ale ufam, że z pomocą Pana, mimo licznych błędów oraz upadków, uda mi się nadal trwać w postawie wiary i ufności. Jezus daje mi znaki Swej miłości każdego dnia. Często czuję się taki niegodny a jednocześnie szczęśliwy, że mogę liczyć na Boże Miłosierdzie.
  Michał

  OdpowiedzUsuń
 6. Elu dziękuję :), że wspomniałaś o tym błogosławieństwie, Sławku :) dziękuje, za Twoją nieustanną życzliwość, za to, że żadna okazja, aby wstawiać się u Pana Boga za innymi Tobie nie umknie :). Tekst tego błogosławieństwa mi również towarzyszy. Wydrukowałam go kiedyś i umieściłam obok krzyża, tak żeby każdy kto wchodzi do mieszkania został nim objęty...ale dzisiaj umieszczam go również na pulpicie kompa :) prawdziwie jesteśmy Wspólnota w jednym Duchu :). Pozdrawiam bardzo serdecznie w modlitwie :) :) :) :) :) :) :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.