Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

7.06.2014

Ks. Rodzaju. 40-41 - Józef Od więzienie do wywyższenia  Józef przebywa w więzieniu za przyczyną żony swojego pana, u którego był zarządcą.
Fałszywie oskarżony został pozbawiony dotychczasowych przywilejów.


  Przebywa w więzieniu z ludźmi z dworu Faraona.
Kiedy opowiadają mu swoje sny, Józef trafnie je tłumaczy.
 Dwa lata później i Faraon ma dziwne sny. Przełożony podczaszych, któremu Józef wytłumaczył sen przyznaje się władcy, że w więzieniu jest ktoś , kto potrafi sny interpretować, ktoś o kim zapomniał wcześniej.
 Józef zostaje wezwany do Faraona, który opowiada mu swoje sny.
Przepowiada, że sny te mówią o nadchodzących siedmiu latach obfitości, a po nich siedmiu latach głodu.
Józef zostaje zarządca Egiptu, który ma przygotować kraj na te chude lata...

  Rozdziały te pokazują, że pomimo trudności jakie napotykają Józefa, to Pan Bóg jest cały czas z Nim.
 Nie opuszcza go.  Wyprowadza Józefa z kolejnej trudnej sytuacji.
  Widzimy też, że Pan Bóg działa w życiu Józefa, ale działa przez ludzi. Doprowadza do pewnych sytuacji, które Józef może odpowiednio wykorzystać.
  Józef przebywa w więzieniu, jego sytuacja jest bardzo niepewna. Zapewne ówczesne więzienia nie były miejscami zbyt komfortowymi, ale on nie narzeka, nie pyta dlaczego znalazł się w takiej sytuacji i cały czas jest wierny Bogu.
  
    Opowiadanie to budzi nadzieję, że cokolwiek złego dzieje się w naszym życiu, Pan Bóg jest z nami, że czuwa nad nami i chce nas z tej sytuacji wyprowadzić. Jednak zawsze po swojemu, nie po naszemu.
Czasem trzeba też uzbroić się w cierpliwość, bo nie zawsze dane nam będzie przejść przez nasze trudy z dnia na dzień. Czasem jest to długi proces.
  Musimy mieć oczy otwarte na to co się dzieje w naszym życiu, bo na pewno jest tak, że Pan stawia nam na naszej drodze ludzi, którzy mają odegrać w naszym życiu jakąś znaczącą rolę.
Stwarza też sytuacje i daje nam możliwości do tego, aby je odpowiednio wykorzystać.
Trzeba tylko pozwolić dać Mu się prowadzić z wiarą i zaufaniem, że przez to przejdziemy.

   Aneta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.