Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

12.02.2014

Przebaczenie - Uzdrowieniem Cz.2

 Wczoraj obchodziliśmy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.  Matki uzdrowienia. 

 Oby Maryja wyjednała nam wszelkie potrzebne Łaski  uzdrowienia.   Uzdrowienie, jako owoc  w sprawach związanych z przebaczeniem również.

  W części pierwszej tematu Przebaczenie – Uzdrowieniem, zwróciliśmy uwagę na to zagadnienie, od bardziej duchowej strony.
Przebaczanie u człowieka wierzącego, jest konieczne.  Pan Jezus mocno o nim mówił, więc my wierzący powinniśmy słuchać Jego słów.

   Z tamtego tekstu i załączonego na jego końcu linku, miała zrodzić się, jakby postawa uzdolnienia do podjęcia ciężkiego,  bolesnego i może odwlekanego problemu rozliczenia, przebaczenia.

   Jednak przebaczenie, nie odnosi się tylko do przebaczenia komuś, czegoś.  Jest to również problem, który dotyczyć może przebaczenia samemu sobie. Może być on czasem,  kulą u nogi, którą trzeba zostawić za sobą, aby móc iść dalej.

  Chcieliśmy dzisiaj zaproponować ten sam temat, ale od strony bardziej psychologicznej, aby poznać, uzmysłowić sobie, cały proces, stany w jakich znajduje się człowiek w rozważanym problemie, rozpisanym na etapy, które występują w całym czasie naszego rozliczenia się z przeszłością, innymi, z sobą.

  Przebaczenie jest dopiero ostatnim z etapów.  Ono może być tym, co uzdrowi nas z tej ciężkiej choroby trawiącej nasze wnętrze.

    Dosyć jednak, naszych słów, gdyż lektury trochę będzie.
Polecamy do zapoznania się z artykułem na stronie:  Dostępna jest też do przeczytania,  cała książka  Ojca Józefa Augustyna
"Ból krzywdy, radość przebaczenia"
  
     Aneta i SławekBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.