Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

20.02.2014

Afryko rozgrzej serca nasze. Czadowa tablica.

Foto Biuletyn OO. Kapucynów

  Zima trwa, ale nie w najlepsze, bo śniegu, przynajmniej u mnie ani trochę.
Ale to może dobrze….. 

   Po wczorajszym wpisie zachęcającym do zainteresowania się Fundacją Kasisi, chcielibyśmy zaproponować dalszy pobyt na kontynencie afrykańskim,  z nadzieją, że tamtejsze słońce rozgrzeje nasze serca.
   
  Głośno było niedawno o zajściach i problemach w Republice Środkowoafrykańskiej. Informowaliśmy o tym również.

  Nasza dzisiejsza propozycja, poprzez działalność misyjną Ojców Kapucynów, dotyka tamtego kraju, ale również, Republiki Czadu.
   Po wejściu na zamieszczone na dole tekstu linki, będziemy mogli zapoznać się z działalnością misyjną tego zgromadzenia w tamtym regionie, a po nawiązaniu kontaktu będziemy otrzymywać cyklicznie, bardzo ciekawy, darmowy biuletyn informacyjny o pracach misyjnych i projektach, tam prowadzonych.

  Biedy na świecie jest wiele. Wiele jej, może jest tuż obok.  W naszym kraju….
  Ale są biedni i biedniejsi, a do serca jednego z nas, bardziej może przemawiać bieda swojska, a do drugiego biedniejsza bieda….  np. afrykańska.
  Ważne, żeby ta bieda przemówiła i żeby nasze serce, rozgrzane jej wymową zapłonęło miłością OWOCUJĄCĄ.

        Z Panem Bogiem

          Aneta i Sławek

 A oto zapowiadane linki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.