Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

9.11.2013

Ks. Rdz. 18-19 Sodoma i Gomora   W kolejnym przeczytanym przeze mnie fragmencie, Pan w towarzystwie dwóch Aniołów przybywa do Abrahama, mówi mu o spełnieniu swojej obietnicy, że za rok będzie miał syna. Następnie oznajmia Abrahamowi o swoich zamiarach względem Sodomy i Gomory.
W miastach, tych nastąpił całkowity upadek moralności.
 Rozwiązłość, stosunki homoseksualne, kazirodcze są tam na porządku dziennym .Widać tu dokładnie, jak Panu Bogu się to nie podoba, tak, że postanawia zniszczyć obydwa miasta...


   Abraham, targuje się z Panem Bogiem.
Osiąga duże ustępstwa, z których jednak, przez brak posłuszeństwa nie wszyscy skorzystają.

   A dzisiaj?
Pan Bóg nie zmienił w tej kwestii swoich poglądów, to Świat usiłuje nam wmówić, że jest to normalne. Nie jest i nigdy nie będzie.

   Prawa Boże nie uległy i nigdy nie ulegną zmianom.

   Grzech sodomski zawsze pozostanie grzechem i żadne ludzkie prawo nie jest w stanie zmienić Prawa Bożego.

  Nie ma co targować się z Panem Bogiem.
Jeśli jest grzech i to grzech zniewalający, to trzeba raczej prosić o pomoc, żeby zniszczyć mechanizm grzechu. To co do niego doprowadza.

  Papież Franciszek powiedział

„Walka ze złem jest ciężka i długa.
Najważniejsze, by wytrwale i z cierpliwością, modlić się.”

Tak wyrwiemy się z każdego grzechu.

Aneta


                                            Bóg w gościnie u Abrahama

                                        Zniszczenie Sodomy i Gomory

1 komentarz:

 1. Przyjąć anioła w gościnę...żeby to zrobić trzeba mieć otwarte serce, tak jak Lot za którym wstawiał się Abraham.Nie wystarczą jednak półśrodki, nie można być trochę dobrym , a trochę złym.Właśnie jak już o tym było pisane na stronie radykalnie. Tu potrzeba codziennie ponawianego wyboru, albo Bóg i niebo albo występek i diabeł. I nie powinno się patrzeć na swoje czyny wedle tego jak i co, ile dobra mi się udało zrobić, bo samo wyszło....
  Od samego początku rozstania Lota z Abramem było powiedziane ,że kraina którą spodobała się Lotowi ze względu na są urodzajność, że jej mieszkańcy byli źli.
  Zniszczenie Sodomy i Gomory wskazuje na to, że Bóg od samego początku do teraz jest obecny w dziejach świata i potrafi karać .
  Lecz ja nie chcę w ten sposób bać się Boga....
  Niedawno dawałam wiadomość ,że oj. James Manjackal przyjeżdża do Polski,że są z nim rekolekcje. On właśnie kiedy miałam okazję się z nim spotkać kilka lat temu pierwszy raz mówił o tym jak ważnym i cennym darem w życiu człowieka jest Sakrament Pokuty.On też wskazywał na taki akt skruchy...
  O, mój Boże żałuję za to ,że Ciebie obraziłem, brzydzę się moimi grzechami z bojaźni przed Twoją karą ale ponieważ one Ciebie obrażają, mój Boże który jesteś dobry i godny mojej miłości(...)
  Życzę sobie i Wam byśmy potrafili przezywać właśnie taki ból serca na myśl o grzechach a szczególnie o grzechu sodomskim.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.