Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

29.04.2016

Dawid i Goliat, a nasza walka ze złem, grzechem... Kamień 5


  Piąty kamień  to kamyk wierności i wytrwania.
  Bądź wierny , aż do śmierci, a dam ci wieniec życia. Czyli wierność i wytrwałość. Być wytrwałym na drodze do królestwa Niebieskiego. Być wytrwałym, czyli nie zrażać się trudnościami, być wytrwałym i wiernym, to podejmować pewne wyzwania według to co Pan Bóg pragnie. Jeżeli On mi coś mówi to ja chce to uczynić,  nie lękam się tego, nie tkwię, można powiedzieć w starym trybie życia, ale jestem otwarty na nowy tryb: to co Pan Bóg chce mi dać, pokazać tak jak mnie Duch Święty mnie natchnie, ja chcę w to wchodzić niejednokrotnie, bo chce być wiernym i wytrwałym na drodze do królestwa Niebieskiego. 
Wytrwałym i wiernym, czyli nie zagubić tych wartości, które mamy w sobie. Trzeba walczyć o te wartości w naszym życiu i trzeba rzeczywiście nie poddawać się widząc takiego potężnego goliata, bo jedna modlitwa czasem może nie wystarczyć. Trzeba być  w modlitwie wytrwałym, trzeba też nie raz podjąć post, tak jak słyszeliśmy  na pewno nie raz, że pewne złe duchy zwalcza się modlitwą i postem. Post to nie jest tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, to też konkretny wysiłek, żeby podjąć post o chlebie i wodzie nawet, żeby się tego nie bać, bo zobaczycie, że w tym jest siła.

  Być wytrwałym w tym, być w tym wiernym. Wtedy pokazujemy Panu Bogu, że Go kochamy, że my chcemy rzeczywiście zwyciężać. Można powiedzieć, że ten kamyk wytrwałości to też coś takiego, że bycie ciągle w duchu, że  trwam i chce wszystko czynić na chwałę Pana Boga, nie będę się poddawał. Zawsze będę wyciągał rękę po konkretny kamyk i zawsze będę strzelał z tej procy w czoło Filistyna, złego ducha. Tutaj mamy trwać, aż do śmierci, bo Bóg da nam wtedy wieniec życia. Słowo Boże też nam mówi: „ Kto wytrwa do końca ten będzie zbawiony.”/ jeśli chcesz przeczytaj Ps 71/.

  Mamy więc pięć kamieni do walki ze złem. Dawid pokonał Goliata jednym kamieniem, bo każdy kamień ma w sobie wielką moc. W różnych sytuacjach,  w różnych chwilach kiedy szatan przychodzi by mnie pokonać, zniszczyć mam sięgać po odpowiedni kamień i walczyć.

 "Bitwa ta trwa dopóty, dopóki trwa życie, nie ma sposobu, aby jej uniknąć. A ktokolwiek odmawia walki – albo zostaje uwięziony, albo ginie"
                                                              Wawrzyniec Scupoli

... Prawdziwy Dawid - Chrystus trafia kamieniem, który wyobrażał Jego samego, w duchowego goliata, szatana, prosto w czoło, które nie nosi znaku krzyża…                                                                         Cezary z Arles

                                                         
                                                                                      Ela.

3 komentarze:

 1. Współmodląca się Anna29 kwietnia 2016 14:49

  Wspaniałe przypomnienie nam wierzącym w Chrystusa jaka jest nasza rola na ziemi wobec naszego Króla, jakimi powinniśmy być żołnierzami i na straży jakich wartości stać, a na koniec żeby dostać "wieniec życia".
  Ku pamięci dzięki naszym Administratorom.
  Bóg im zapłać

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że modlitwa połączona z postem ma na pewno większą wartość, większą "siłę przebicia", jest jakby bardziej "brana na poważnie", jest czystsza, głębsza, doskonalsza. Pomyślmy może o tej naszej Luizie, o jej dzieciach - każdy na tyle na ile może się czegoś wyrzec dla niej by uprosić łaskę zdrowia, by dzieci miały matkę tu na ziemi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniały tekst który przypomina nam wierzącym że tylko szczera i systematyczna modlitwa może doprowadzić nas do naszego Pana Jezusa Chrystusa Współmodlący się Ryszard

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.