Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

12.03.2016

Posprzątane, czyli uzdrawiająca moc Łaski Uświęcającej  Będą patrzeć na Tego, którego przebili. (J 19,37)
  

  Kamienie są ciężkie, gdy się je nosi... lub ostre, gdy się po nich stąpa. Zatem po co je nosić lub po nich chodzić? Z grzechami jest podobnie. Gdy się je nosi, ciążą naszemu sumieniu. Gdy się je popełnia – kaleczą naszą duszę... Zatem po co je dźwigać?

  Okres Wielkiego Postu zawsze skłania do głębokiej refleksji nad swoim życiem oraz skłania do podjęcia próby jego zmiany. W końcu przecież na Święta sprzątamy dom, to i we własnym życiu należało by posprzątać, bo bałagan lubi się nawarstwiać. Zawsze może się okazać, że to nasz ostatni Wielki Post... To jest trudne mówić o swoich wadach, słabościach, czy pokusach, którym się uległo, ale warto mówić by doświadczyć ogromu Łask Bożych płynących wprost z Miłosiernego Serca Pana Jezusa.

  Moja ostatnia spowiedź trwała godzinę. Cóż... nazbierało się kilka spraw i wątpliwości, które należało wyjaśnić.

  Wiele sytuacji i zdarzeń, po ludzku, po prostu jest nie do wyjaśnienia. Każdemu z nas zdarzają się przecież upadki, mniejsze lub większe. Czasami wstyd i smutek spowodowane upadkiem są tym silniejsze, że boimy się spojrzeć Panu Bogu w oczy. Słowa modlitwy jakoś nie chcą się składać. Zastanawiamy się czy w ogóle mamy prawo odezwać się do Ojca Niebieskiego. Nasz upadek na pewno odbił się gromkim echem w Niebie i na pewno Pan Bóg nie chce nas już znać...

  Nic bardziej mylnego! Pan Bóg kocha nas wszystkich i codziennie pozwala nam odczuć Swoją obecność w naszym życiu. To dla nas otworzył na krzyżu Swoje Serce, abyśmy czerpali z niego Łaski. To dla nas przemienił Swoje Ciało i Krew w Eucharystię, abyśmy mogli żywić się chlebem życia i żyć. To do nas należy wybór, czy radość z jednego grzesznika, który się nawraca (Łk 15, 7) stanie się i naszym udziałem. To do nas wybór, czy usłyszymy głos Ducha Świętego i skorzystamy z sakramentu Pokuty.

  Moja ostatnia spowiedź trwała godzinę...  Warto było! Warto było pójść do spowiedzi, by poczuć radość, ciepło i lekkość w sercu. Choć wiele jest jeszcze do zrobienia wiem, że Pan Bóg jest przy mnie, w każdej chwili mojego życia.

  Nigdy nie jest za późno by rozpocząć walkę o swoje Zbawienie. Ważne, aby tę walkę rozpocząć jak najszybciej i wytrwale toczyć bój. Święty Augustyn mówił: ,,Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”. Zatem walcz o siebie i swoje Zbawienie!

                                                                     Sabina

1 komentarz:

 1. Szczęść Boże.

  Świetne porównanie.
  Nigdy nie jest za późno.
  Łotr nawrócił się na krzyżu. Nie czekajmy do końca. Lepiej pójść wcześniej do spowiedzi.

  Jest czas Wielkiego Postu . Po co nosić to wszystko, co nas przygniata. Oddajmy wszystko Panu.

  Pozdrawiam. Bożenka Pz

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.