Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

08.02.2016

JAK PRAGNĘ BYĆ PODOBNYM DO CHRYSTUSA? Czy w ogóle pragnę być podobnym ?

  Jeśli rozważamy Słowo Boże, jeśli patrzymy w Serce Jezusa, to po to, aby w sobie je odzwierciedlić!
  „Córko moja, patrz w miłosierne Serce Moje i odbij litość Jego we własnym sercu i czynie, abyś ty, która głosisz miłosierdzie Moje, sama nim płonęła” (D 1688) – zachęcał Pan  Jezus  siostrę Faustynę… podobnie każdego z nas :) :) :)

  Każdy, kto chce być miłosierny, aby stać się takim wobec Braci… musi przygotować się na krzywdy i cierpienia. Musi być gotów  na to, że będą wykorzystywać jego dobroć i życzliwość, że będzie miał więcej pracy niż inni i mniej szacunku niż inni. Dlaczego?... bo tak było z Jezusem Chrystusem, a każdy ochrzczony to chrześcijanin czyli człowiek chrystusowy, należący do Chrystusa na wieki :)…
  Podobnie wiele przykrości i upokorzeń było udziałem Jego młodej służebnicy św. Faustyny, ale jej miłosierdzie wobec innych zawsze szło w parze z cierpliwością i łagodnością, całkowitym oddaniem siebie.
Jak możesz oczekiwać od Boga, że spełni każdą twoją prośbę, skoro ty odmawiasz bliźniemu? Jak myślisz otrzymać od Boga odpuszczenie grzechów, skoro ty nie chcesz zapomnieć drobnych urazów czy darować krzywd?
Chcesz się przyznać do Jezusa? Bądź miłosierny wobec bliźnich. Chcesz, by Jezus przyznał się do ciebie? Bądź miłosierny wobec bliźnich. Poznawaj wolę Jezusa wobec ciebie w Słowie Bożym i zrób wszystko, aby tym Słowem żyć, aby tak postępować… jak mówi Bóg!
 
  Świat proponuje coś wręcz przeciwnego, bardzo wygodnego , ostatecznie złudnego… czy warto za tym iść? Świat robi wszystko, aby zapomnieć o Bogu, ale to właśnie Słowo Boga nie przeminie, także wtedy kiedy ten świat i wszystko o co tak bardzo usilnie zabiegamy, przeminie… :) :) :)  Pamięć w codzienności o tym właśnie czyli o życiu wiecznym, do którego jesteśmy zaproszeni, o tym, że czas jest krótki, że życie mija wręcz niepostrzeżenie… to podstawa, fundament budowania pragnienia spotykania się z Tym, który czeka  na  każdego człowieka osobiście  w każdym momencie życia, a nade wszystko w chwili śmierci… Czyż nasze życie nie jest więc adwentem, oczekiwaniem… ale oczekiwaniem na co?

„Trzeba mieć CIĄGŁE PRAGNIENIE naśladowania we wszystkim Chrystusa, nad którego życiem trzeba często rozmyślać, aby umieć je naśladować i we wszystkich okolicznościach zachować się tak, jak On sam by się zachował – mówi św. Jan od Krzyża (DK I 13, 1–2)
  Z Bożej Łaski i Miłosierdzia otrzymaliśmy zbawienie i niebo, przez  Chrzest który jest narodzeniem do nowego życia w Chrystusie. Jest bardzo bogatą rzeczywistością, obejmującą odpuszczenie grzechu pierworodnego i wszystkich grzechów osobistych, życie nadprzyrodzone, dziecięctwo Boże, włączenie w Kościół, udział w kapłaństwie Chrystusowym i Ducha Świętego zamieszkującego w nas jak w świątyni. Za ten wielki zaszczyt i niepojęte dary 

 Podziękowanie ukochanemu Tatusiowi za łaskę Chrztu Świętego dziękujmy Bogu każdego dnia… 
  Boże nieskończenie dobry i miłosierny! Od chwili chrztu świętego jestem Twoim przybranym dzieckiem. Obdarzyłeś mnie swoim życiem i uświęciłeś. W tym stanie pragnę wytrwać przez całe moje życie, aby Cię ustawicznie wielbić i składać dziękczynienie,  Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
  Czy dziękujesz?  Czy dziękujesz za swoje życie takie jakie jest… :) :) :)… mówisz, że to trudne ? Ale nikt, oprócz tego świata nie obiecuje, że będzie łatwo… :):):) Czy zapraszasz Boga do siebie tak jak On sam chce przyjść ?… Amen. Fiat. Twoja wola Panie niech się stanie, nie moja… Alleluja!
  Wszystko czynić ze względu na Chrystusa to jedyny sposób, aby stawać się Jego świadkiem i dać świadectwo swoim życiem… TO SPOSÓB PEWNY  na całe życie i sprawdzony przez Świętych… :):):)
Zaśpiewajmy  razem…:):):)
                                                          Ela P.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.