Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

22.02.2016

Droga Krzyżowa Modlitwy Wstawienniczej Stacja I ( Alina )


  Wielki Post trwa. Dwie Drogi Krzyżowe w naszych parafiach już za nami....
  Panie Jezu, chcemy również na naszej stronie Modlitwy Wstawienniczej wspólnie podążać za Tobą.
   Czy będziemy szli całą drogę, czy dłużej zatrzymamy się przy którejś ze stacji, czy dołączymy w którymś momencie, a może przyjdzie nam zawrócić i znów iść za Tobą?...  
  Będzie tak, jak poprowadzą nas Siostry i Bracia z naszej wspólnoty Modlitwy Wstawienniczej – wiedzą jak....  Prosimy jednak również tych, którzy są z nami na tej stronie. Prosimy o rozważanie swojego serca którejś ze stacji Drogi Krzyżowej, spisanie go i przesłanie do nas na adres, który jest w zakładce Kontakt... Razem z Wami staniemy przy Jezusie na drodze Jego męki.
    
Wracamy już do Ciebie Panie Jezu

Stacja I
Jezus na śmierć skazany

  Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Ciebie.  Żeś przez krzyż i mękę swoją świat odkupić raczył.
   
  Jezu niesłusznie osądzony, patrzę na Ciebie w tej stacji i serce moje buntuje się przeciw takiemu wyrokowi, chcę Cię bronić, krzyczeć, że Ty Panie jesteś niewinny, że ten wyrok jest niesprawiedliwy. Krzyczę więc, ale nagle widzę siebie wśród ludzi wołających „Ukrzyżuj”. … Jak to, Panie?!
  Ale czyż i ja nie wydaję niesprawiedliwych osądów wobec moich braci? Czyż i ja nie sądzę według pozorów? Ile to razy oszacowałam drugiego człowieka po wyglądzie, po narodowości, czy wyznaniu?
  Ile razy się pomyliłam – nieskończenie wiele.
Iluż to ludzi wydałam na śmierć swoim niesprawiedliwym słowem, złym spojrzeniem? Czy ja mam prawo teraz Cię bronić Panie?
  Jezu na śmierć skazany proszę Cię przy tej stacji otwórz moje serce,  a zamknij rozum w sądzeniu innych ludzi. Daj mi Twoją pokorę, abym słuchając niesprawiedliwych wyroków na swój temat umiała zachować spokój, cierpliwość i miłość.
 Któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
                                                          
                                                               Alina

1 komentarz:

 1. Panie Jezu, pomóż mi tak jak Ty cierpliwie i z pokorą serca znosić fałszywe oskarżenia i ośmieszenia.
  Dotknij ust moich, kroplą Krwi Twojej Najdroższej, bym nigdy już swoim językiem, nikogo nie pozbawiła dobrego imienia.Przepraszam!
  Dziękuję Ci Jezu za Golgotę i Twoją Krew,za Twoją Miłość i troskę, za to że mnie kochasz.
  Kocham Cię Jezu!
  Alusiu dziękuję za Twoje rozważanie :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.