Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

28.01.2024

Kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus?


  Czytając dzisiejszą Ewangelię, można zauważyć, że słowa Jezusa, które wypowiada w jednym ze swoich nauczań w synagodze, właściwie, doprowadzają do pytania: Kim jest Jezus?

  Pytanie to zrodziło się zarówno w słuchaczach, którzy zdumiewali się Jego nauką, bo zauważali, że słowa Jezusa mają moc, jak i w tych, którzy może dopiero po wyrzuceniu ducha nieczystego z opętanego, zwrócili uwagę, że nie tylko nauczanie Jezusa ma moc, ale przed tą mocą ustępują nawet duchy nieczyste, które są Jezusowi posłuszne.

   Pan Jezus przyszedł do ludzi... do każdego człowieka.  Tylu mogło usłyszeć naukę Jezusa, podawaną tak, jak jeszcze tego nie słyszeli, mogli zobaczyć wiele znaków, a mimo to tylko niewielu prawdziwie i jednoznacznie opowiedziało się za Jezusem. Świadczy o tym proces Jezusa i skazanie Go na śmierć. Śmierć, która dokonała się,  niemal, w samotności.

   Kto okazuje się dla tych ludzi, ale i dla nas świadkiem Boskości Jezusa?

O ironio... duch nieczysty, który ustępuje przed Jezusem, jest przez Niego wyrzucony z człowieka opętanego, ale działać nie przestaje.

  Tak było i jest nadal.

 

 Bracie i Siostro, kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus?

Jakiego świadectwa potrzebujesz?

Wystarczą ci słowa Jezusa zawarte w Ewangeliach, czy może, na prawdę, uwierzysz dopiero, gdy spotkasz się z manifestacją ducha nieczystego?

Proszę, zastanów się dobrze nad odpowiedzią.

 

 Mi wystarczy słowo Boga i to, co ono niesie, zarówno w sferze nauki, jak i stawianych wymagań, które ukazuje mi sens mojego istnienia i pokazuje, jak teraz i kiedyś być z Nim.

Ja wybrałem Boga i codziennie ponawiam swój wybór.

Czy ty też już to zrobiłeś?

 Jeśli mogę coś radzić, to tylko Jezus jest dobrym wyborem, ale ty sam wybierasz?

                                                                     Sławek +

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.