Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

24.12.2022

Boże Narodzenie 2022r. Ku początkom...


+

 Szczęść Boże

  " ... Noc stała się widna jak dzień, rozkoszna dla ludzi i zwierząt. Przybyły rzesze ludzi, ciesząc się w nowy sposób z nowej tajemnicy. Głosy rozchodziły się po lesie, a skały odpowiadały echem na radosne okrzyki. Bracia spieszyli, oddając Panu należne chwalby, a cała noc rozbrzmiewała okrzykami wesela. Święty Boży stał przed żłóbkiem, pełen westchnień, przejęty czcią i ogarnięty przedziwną radością. Ponad żłóbkiem kapłan odprawiał uroczystą Mszę świętą, doznając nowej pociechy..."

    Jest to fragment z opisu historii pierwszej bożonarodzeniowej szopki, która została zbudowana w Greccio, z inicjatywy św. Franciszka z Asyżu w 1223r.

    Niemal 800 lat po tym wydarzeniu, gdy w naszych świątyniach, szopki z Dziecięciem Jezus, są w dalszym ciągu obecne, chciałbym złożyć  wszystkim i każdemu z osobna życzenia, aby spotkanie z Bożym Dziecięciem i przyjęcie Go w Eucharystycznym Chlebie, wlało jasność: w myśli, pragnienia, słowa i czyny każdego z nas, aby wiara nasza doznała ożywienia. Aby ta jasność w nas i wewnętrzna radość były, jak swoisty radosny okrzyk, który usłyszą wszyscy - szczególnie ci, którzy tego najbardziej potrzebują i podążą na spotkanie z Jezusem.

 Narodzone Dzieciątko raduje nas. My uradujmy Jezusa i Jego Matkę Maryję.

    Panie Jezu Chryste, dziękujemy za Twoje przyjście na świat.  Proszę błogosław nam wszystkim, na ten świąteczny czas i na życie całe.

  Siostro i Bracie

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia dla Ciebie.

                                                                              Sławek +

https://fzs.wroclaw.pl/historia-szopki-bozonarodzeniowej/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.