Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

6.01.2022

Uroczystość Objawienia Pańskiego. Trzech Króli


 Obchodzimy dzisiaj w Kościele Katolickim Uroczystość Objawienia Pańskiego.
Niechaj zaistnieje ten dzień w cząstce Kościoła Katolickiego, jakim jest każdy z nas.
  Msza Święta, może Orszak Trzech Króli, ale, może też chwila ze słowem historii na temat tego Święta...

https://jastkow.org/2022/01/06/6-stycznia-2022-r-objawienie-panskie/

Modlitwa na dzień Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. (1863r.)

Tobie o najdroższy Zbawicielu, w lichej szopce w ubożuchnym żłobku, na garstce sianka złożonym, mędrcy świata i królowie oddają najwyższy hołd uwielbienia i składają najkosztowniejsze dary. Otóż i ja ubogi prostaczek wraz z niemi upadam przed Tobą, błagając Cię najpokorniej, daj mi zamiłowanie ubóstwa. Daj mi ubóstwo ducha, a będę bogatszym nad wszystkich Królów i nad wszystkich Panów, daj mi mądrość krzyża świętego, a będę mędrszy nad wszystkich mędrców świata tego.

Tobie o Najdroższy Zbawicielu nawet nierozumne bydlątka wół i osioł oddają pokłon głęboki, poznając Pana swego, a ja obdarzony rozumem, stworzony na obraz i podobieństwo Twoje, miałżebym nie poznawać Ciebie, nie kochać Cię! ach będę Cię kochał, będę Cię kochał póki mi sił stanie!

Tobie o Jezu mój cześć i pokłon oddaję. Jako rozpaliłeś nad ubogą stajenką betleemską jasną gwiazdę, która zarówno królów jak i ubogich pastuszków wiodła ku Tobie, tak rozpal miłością Twą serce moje, ażeby nią wiecznie dla Ciebie gorzało. Przyrzekam Ci panie i Zbawicielu mój że tak będę czuwać, tak się będę modlić i tak pracować aby mi światło to nie zagasło na wieki. Amen.

za: "Droga do zbawienia" (1863r. )

Za: 

http://tmoch.net/jupgrade/index.php/ulubione-modlitwy/stare-modlitewniki/2136-modlitwy-na-uroczystosc-objawienia-panskiego-trzech-kroli.html

 Tam również inne modlitwy sprzed lat...

 oprac. Sławek  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.