Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

26.10.2016

Tydzień misyjny 2016r. Ochrzczony to znaczy posłany.


  Przeżywamy kolejny tydzień misyjny…
Przeczytałem, że z tego co podaje Rocznik Statystyczny Kościoła, na świecie przybyło od ostatnich badań 18 milionów katolików…. ale w Europie, która była przez wieki sercem kościoła, liczba katolików zmniejszyła się o 57 tysięcy…. 
  Rzeczywistć zachodnioeuropejska, jaką możemy obserwować to potwierdza.
  Módlmy się, aby Polacy nie zaczęli powiększać tej liczby, bo skoro w Roku Miłosierdzia, Rocznicy Chrztu Polski, Światowych Dni Młodzieży i Pielgrzymki Ojca Świętego dochodzi do takich wystąpień, to co będzie, gdy polska duchowość będzie karmiona zwykłą codziennością?...
    Chcielibyśmy w pierwszym „tekście misyjnym” polecić materiał w którym będziemy mogli zapoznać się z wkładem Kościoła polskiego w pracę misyjną na świecie.

  Modlitwa św. Jana Pawła II o Ducha Misyjnego
Panie Jezu, który niegdyś wezwałeś pierwszych uczniów, aby stali się rybakami ludzi, niech także i dziś rozbrzmiewa Twoje łagodne wezwanie "Pójdź za Mną!". Udziel chłopcom i dziewczętom tej łaski, by radośnie odpowiedzieli na Twój głos!
Wspieraj w apostolskim trudzie naszych biskupów, kapłanów i osoby konsekrowane.
 Obdarz wytrwałością seminarzystów i wszystkich tych, którzy realizują swój ideał życiowy w pełnym oddaniu się Twej służbie. Rozbudź w naszych wspólnotach zapał misyjny. Poślij, o Panie, robotników na swoje żniwo i nie pozwól, by brak pasterzy, misjonarzy i tych, którzy poświęcają życie sprawie Ewangelii, doprowadził ludzkość do zguby. Amen.

  Na pewno w gronie IMW, ale również gości naszej strony, są osoby zaangażowane w prace misyjne.
Może zechcecie podzielić się swoim doświadczeniem w tym posługiwaniu, albo polecić na naszej stronie Misjonarzy, czy placówki misyjne z którymi jesteście związani, w bezpośredni, czy jakikolwiek inny sposób.
  Zresztą na takie teksty czekamy przez cały czas.
Prosimy i zapraszamy. Razem możemy więcej. 
 
                                                      Sławek i Aneta +

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.