Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

6.09.2016

Święta Teresa z Kalkuty i IMW


  "Jestem tylko Jego narzędziem. Po co tyle o mnie, kiedy dzieło jest w całości Jego? Nie mam do niego żadnych praw. Dostałam je"
 "Wszystko było Jego, ja miałam tylko poddać się Jego planowi, Jego woli. Dziś Jego dzieło rośnie, ponieważ to On, a nie ja, działa przeze mnie"
"Bardzo często czuję się jak mały ołówek w rękach Boga.  On to pisze, On to myśli, On tym porusza, ja mam tylko być ołówkiem".
   
 Gonxha Agnes Bojaxhiu….  Maria Teresa…. Matka Teresa z Kalkuty…. Święta Teresa z Kalkuty.
   Takie imiona nosiła w ciągu swojego życia, ogłoszona  4 września 2016 roku, Świętą, Matka Teresa z Kalkuty. Jej liturgiczne wspomnienie, będzie obchodzone 5 września.
  
  Postać Świętej Teresy z Kalkuty jest na ogół znana, ale w tych szczególnych dniach chcielibyśmy, aby zagościła na stronie Modlitwy Wstawienniczej i w naszej modlitewnej inicjatywie, w której my również, obejmujemy posługą modlitewną potrzebujących. Dajemy im modlitewne wsparcie.

   Czujmy się wybranymi i posłanymi do tego posługiwania i z Bożą pomocą wypełniajmy je dobrze.
 Z Bożej Łaski, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny i Patronów naszej inicjatywy, w Imię Jezus upraszajmy proszącym potrzebne Łaski.
                             
                                                  Sławek i Aneta

   Polecamy teksty poświęcone  Świętej Teresie z Kalkuty i jej Kanonizacji:

2 komentarze:

  1. Wspólmodląca się Anna6 września 2016 10:34

    Św. Tereso z Kalkuty.
    Wyproś mi łaskę u Boga, abym mogła być takim "ołówkiem" w Jego ręku i nie zabrakło mi rysika.

    OdpowiedzUsuń
  2. Święta Tereso bądź uwielbienia przez Pana Boga Najwyższego i całe niebo i ziemię. Ty nam pokazałeś prawdziwy sens życia. Byłaś i jesteś piękna i dobra.Bo dobro jest piękne.Święta Tereso módl się za mnie i moją rodzinę, byśmy się stali podobni do Ciebie i do Pana Jezusa. Byśmy byli także ołówkami w ręku Boga.Dziękuję .

    OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.